Maciej Mazurek: Blogerzy to fajni ludzie

Ostatnia aktualizacja: 17.02.2012 11:01
- Blogerów można rozpoznać na odległość – mówił w Czwórce Maciej Mazurek, grafik, twórca komiksowych historii rodem z biura agencji reklamowej i bloga rysunkowego "Zuch próbuje rysować".
Audio

 Sam o sobie mówi "rysownikiem jestem najmniej". Swojego bloga prowadzi od trzech lat. – To dało mi na tyle dużą rozpoznawalność na tyle dużą, że mogłem miesiąc temu założyć swoją własną firmę, siedzieć w domku i rysować – opowiada Maciej "Zuch" Mazurek w Czwórce.

Mimo, że nie będzie już siedział w biurze, jego bohaterowie, utożsamiani dotychczas ze współpracownikami, przetrwają, bo w większości są to bowiem postaci wymyślone. – Gdyby rzeczywistość naprawdę wyglądała tak, jak w moim blogu, to biuro stałoby się oddziałem zamkniętym, a ludzie biegaliby w kaftanach – śmieje się Mazurek. – Ale ludzie piszą do mnie, że historie opisane w moim blogu są "żywcem" wyjęte z ich biur i to mnie przeraża.

Zaczęło się od rysunku, który Mazurek wykonał w biurze na komputerze, wydrukował i przykleił na tamtejszą lodówkę. Dziś oprócz bloga Mazurek tworzy m. in. okładki do płyt. Swoimi pracami przyozdobił m. in. krążek zespołu Luxtorpeda. Lubi też robić infografiki.

Więcej o pozablogowym życiu Zucha, kawożłopingu, czyli sportowym podejściu do picia kawy, Pleśniaczku i kilku innych zjawiskach dowiesz się, słuchając całej rozmowy z Maciejem "Zuchem" Mazurkiem z audycji "Pod lupą".

(kd)

Czytaj także

Bloger skazany na 14 lat więzienia i chłostę

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2012 12:59
Mehdi Kazali prowadził popularny blog zatytułowany "Baran", na którym umieszczał zabawne materiały dotyczące prezydenta Iranu Mahmuda Ahmadineżada i jego zwolenników.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Piotr Kraśko o koszmarze wojny

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2012 18:00
"Rwanda. W stanie wojny” to pierwszy z serii reportaży Piotra Kraśki poświęconych współczesnym konfliktom zbrojnym. Znany dziennikarz opowiedział na antenie Czwórki o swych doświadczeniach w roli reportera wojennego i o specyfice tego zawodu.
rozwiń zwiń
Czytaj także

SKATEISTAN, czyli naprawianie świata deską

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2012 14:06
Zaczęło się od pary australijskich skaterów, którzy przyjechali do Afganistanu. Ich pomysł, by poprzez skateboarding wychowywać dzieci i młodzież zagrożone patologią rozprzestrzenił się na kilka innych krajów, w tym Polskę.
rozwiń zwiń