Tadeusz Bienias: Dom skrojony na miarę jest tańszy

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2012 11:03
Twórca wielu oryginalnych projektów architektonicznych przekonywał w Czwórce, że przy wyborze domu warto zainwestować we współpracę ze specjalistą.
Audio

- Kiedy ludzie zgłaszają się do architekta, to on stara się ten dom do nich dopasować, zrobić coś ciekawego, związanego z miejscem, w którym ma stanąć i z ludźmi, którzy mają w nim zamieszkać – mówił gość Czwórkowego "Poranka". Mimo tych zalet indywidualnego projektowania, w Polsce większość ludzi stawia na gotowe i standardowe projekty z katalogów. Główny argument to pieniądze.

- Projekt gotowy jest dużo tańszy. Żeby zaprojektować dom indywidualnie, trzeba w to wsadzić bardzo dużo pracy, przez co cena jest trochę większa, ale jak się już inwestuje i tak duże pieniądze, to nie warto oszczędzać tych kilku tysięcy na projekcie dostosowany do naszych potrzeb – przekonywał Bienias.

Zdaniem architekta w ostatecznym rozrachunku taka inwestycja się opłaca, gdyż umożliwia nam w przyszłości wygodniejsze mieszkanie i rezygnację ze zbędnych przestrzeni, co przynosi oszczędność pracy i materiałów w momencie budowy.

Więcej na temat projektowania domów i wnętrz dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Budujemy relację z architektami

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 14:28
Architektura musi być bardzo logiczna, by działać. Dzięki prezentacjom multimedialnym i filmom dokumentalnym w lutym będzie się można w Warszawie zbadać jej tajniki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego warto skierować swój dom w stronę słońca?

Ostatnia aktualizacja: 29.02.2012 18:50
Już dawno temu mawiano, że domy należy budować w harmonii z naturą. Jak się okazuje, wcale nietrudno to osiągnąć, stosując metody architektury wedyjskiej, która "podąża za słońcem".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Filip Springer: Zrozumieć architekturę PRL - u

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2012 16:49
- Jest taka teoria prof. Bohdana Jałowieckiego, który napisał, że w 2013 roku zacznie się degradacja bloków wybudowanych w czasach Polski Ludowej – mówił w Czwórce Filip Springer, autor publikacji "Źle urodzone. Reportaże o architekturze PRL-u".
rozwiń zwiń