Szybkie zawody na ostrym kole

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2012 06:00
Jeśli jeszcze nie masz planów na sobotę to zarejestruj się, weź rower i wygraj nagrody w zawodach Sprint & Skid Red Bull - pierwszych takich wyścigach na świecie.
Audio
  • Sabrina Staniewska opowiada o zawodach Sprint & Skid

Sprint to sprint, szybki wyścig, natomiast skid to już fachowe słownictwo, które oznacza gwałtowne hamowanie na ostrym kole. Na zawody Sprint & Skid Red Bull zaprasza sędzia i sportowy dyrektor Sabrina Staniewska.
- To są pierwsze zawody na świecie, w których łączymy speed, sprint i skid. Zawody będą polegały na tym, że jest dwóch zawodników - muszą się rozpędzić i wykonać sprint na czas przez 200-250 metrów. Następnie muszą zrobić zawrót na ciasnym kole, potem rozpędzają się blokują tylne koło i robią jak najdłuższego skida - wyjaśnia zasady Sabrina Staniewska. - Już do zawodów zgłosiło się ponad 40 osób - dodaje.

Zawody zaczynają się już 23 czerwca na bulwarze przy "Cudzie nad Wisłą" oczywiście na Wybrzeżu Kościuszkowskim w Warszawie.

- Aby wziąć udział w zawodach należy się zarejestrować i stawić na bulwarze z własnym sprzętem i kaskiem, obowiązkowo - mówi Staniewska. Sędzia zawodów zapowiada wiele atrakcji i imprezę po zawodach. Zdradza również jakie będą nagrody do wygrania - posłuchaj audycji "Poranek".

Czwórka objęła zawody Sprint & Skid Red Bull swoim patronatem.

Więcej informacji o zawodach znajdziesz również w audycji "Pod lupą".
(pj)

Zobacz więcej na temat: SPORT Warszawa sabrina rower
Czytaj także

Załóż lampki. Niech cię zobaczą!

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2012 18:38
Sezon rowerowy w pełni, warto pamiętać, że zgodnie z polskimi przepisami, każdy rowerzysta musi mieć lampkę do roweru. Warto też zmierzyć swą prędkość jazdy - choć to już nie jest obowiązkowe.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wielki finał konkursu z rowerem w roli głównej

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2012 13:50
W poniedziałek, po godzinie 8.30 w "Poranku” będziemy oglądać zdjęcia Waszych rowerów!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rowerem w 14 dni przez USA

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2012 19:00
- Stany Zjednoczone to najdłuższy dystans przejechany w ogóle przez kolarzy. Podjąłem się tego, by pokazać, że niepełnosprawny kolarz też jest naprawdę kolarzem - mówił Krzysztof Jarzębski, niepełnosprawny sportowiec tuż przed wylotem do USA.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ultrakolarstwo w rytmie drum and bass

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2012 16:05
- Jestem dowodem na to, że facet w średnim wieku, z dwojką dzieci i pracą w biurze może robić takie rzeczy jakie ja robię - mówi Remek Siudziński, ultrakolarz.
rozwiń zwiń