Od zakochania do zarządzania

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2012 06:00
Nie jest łatwo zdobyć dobry zawód, ale jest to możliwe. Aby świetnie zarządzać informacją można zacząć od analizy procesu zakochiwania się.
Audio
  • Mariusz Maciejczak o wiedzy, którą można zdobyć na studiach

To właśnie analizą tego procesu rozpoczynają się jedne z zajęć na Wydziale Zarządzania Informacją na Polsko-Japońskiej Wyższej Szkole Technik Komputerowych. Prowadzi je dr inż. Mariusz Maciejczak, który był gościem Romka Wójcika w czwórkowym "Poranku".

- Moje zajęcia zaczynają się od analizy procesu zakochiwania się, a kończą zarządzaniem projektem w żywym przedsiębiorstwie - wyjaśnia Maciejczak. - W szkole dajemy możliwość bezpośredniego implementowania zdobytej wiedzy w realne środowisko biznesowe.

Podczas zajęć zarządzania informacją studenci sami muszą wymyślić, jak rozwiązać trudne przypadki i jak wykorzystać wiedzę, którą zdobywają na uczelni.

- Wiedza jest potrzebna, ale trzeba umieć ją zastosować. I to nie tylko do opisanych w książkach przypadków, ale przede wszystkim do sytuacji z życia wziętych - mówi Mariusz Maciejczak, i z tego powodu nie widzi potrzeby pilnowania studentów podczas egzaminów.

Przykładem zawodu, w którym non stop wykorzystywana jest wiedza z zakresu zarządzania informacją jest np. dziennikarz, który musi "sprzedać" informację. - Zarządzanie informacją to nie tylko sfera biznesowa, to także umiejętność wykorzystania tej informacji w życiu codziennym, poruszania się po olbrzymiej galaktyce różnego rodzaju źródeł danych - wyjaśnia gość Czwórki.

Jak wyglądają zajęcia na tej uczelni, czego należy się nauczyć by zdobyć dobry zawód i dobrze go wykonywać dowiesz się słuchając czwórkowego "Poranka".
(pj)

Zobacz więcej na temat: POLSKA
Czytaj także

Różowa przyszłość studentów nauk ścisłych

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2012 18:00
Studenci kierunków technicznych są zadowoleni z wyboru studiów, nie chcieliby zmienić decyzji i uważają, że szybko znajdą pracę w zawodzie – wynika z badania "Barometr Edukacyjny". Czy mechatronika lub robotyka zdeklasowały już psychologię i dziennikarstwo?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Praca nie zając, nie ucieknie"?

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2012 18:00
Według psychologów zwlekanie zawsze obraca się przeciwko nam, a nawet może być szkodliwe dla zdrowia.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Polacy nie oszczędzają, ale "jakoś to będzie"

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2012 12:32
Z badań, przeprowadzonych przez Instytut Homo Homini wynika, że aż 99 proc. Polaków nie ufa ZUS-owi i uważa, że na emeryturę dużo skuteczniej da się zaoszczędzić bez pomocy tej instytucji.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Trzydziestolatkowie wciąż mieszkają u rodziców

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2012 08:00
Kryzys czy tradycja? Dlaczego młodzi ludzie coraz później wyprowadzają się z domu?
rozwiń zwiń