X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Doda: jak Joanna d’Arc walczę o wolność słowa

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2012 09:00
- Nie obrażam się, gdy katolicy mówią, że kośćmi dinozaurów diabeł sprawdza naszą wiarę - mówiła w Czwórce artystka, która w Strasburgu będzie walczyć z wyrokiem polskiego sądu.
Audio

Dorota Rabczewska zgłosiła się do Trybunału Praw Człowieka w Strasburgu, żeby zaskarżyć wyrok polskiego sądu w sprawie o obrażanie uczuć religijnych. Przypomnijmy, że w jednym z wywiadów wokalistka określiła autorów Biblii mianem "naprutych winem i palących jakieś zioła". Warszawski Sąd Okręgowy skazał piosenkarkę za tę wypowiedź prawomocnym wyrokiem na 5 tys. zł grzywny. Orzeczenie sądu Doda uznała za zamach na wolność słowa.

- My, artyści, chcemy mieć możliwość mówienia tego, co może każdy przeciętny Polak. Gdyby pan Kowalski powiedział przy znajomych to samo co ja, nikt by go o nic nie oskarżył – wyjaśniał gość Justyny Dżbik. Artystka podkreślała, że wywiady są częścią jej zawodu i formą artystycznej kreacji. - Nie można mi tego ograniczać, ani narzucać, co mam mówić – broniła się artystka.

Doda wierzy, że zwycięstwo w Strasburgu sprawi, że nie będzie się powtarzać sytuacja, w której ludzie są oskarżani o słowa, które nie są obraźliwe, lecz prawdziwe. - Jestem wielką fanką programów naukowych Discovery. Nikt nie podważy tego, że w czasach kiedy powstawała Biblia powszechnie pito wino i przyjmowano środki halucynogenne, więc nie można się obrażać za moje słowa. Ja się nie obrażam o to, że katolicy mówią, że kości dinozaurów diabeł podsypał pod ziemię, żeby sprawdzić naszą wiarę w Boga – mówiła.

Więcej na temat zdania Dody w odniesieniu do wolności słowa w Polsce oraz to jakiego muzyka ostatnio chętnie słucha dowiesz się słuchając nagrania audycji.

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Doda podbije USA? Emigruje, by robić karierę

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2011 11:25
Polska gwiazda chce wynająć dom nad oceanem i pracować nad nowymi projektami. Pomóc mają wpływowi znajomi - pisze "Super Express".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Palikot: kochamy Dodę, trzeba zmienić prawo

Ostatnia aktualizacja: 24.01.2012 13:46
Ruch Palikota chce odstąpienia od karania za obrazę uczuć religijnych. Klub RP złoży stosowny projekt nowelizacji kodeksu karnego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dzisiaj Doda, a jutro poważny ateista...

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2012 16:54
Prof. Zbigniew Mikołejko (filozof): W Polsce zagrożona jest wolność słowa. Art. 196 kk jest bardzo niepokojący i należało by go zmienić.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Doda: od życia biorę, co chcę

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2012 15:41
- Codziennie siebie zaskakuję. Raz dobrze, raz gorzej, ale dzięki temu moje życie jest spontaniczne i wesołe. Przede wszystkim zaś każdy dzień jest inny - mówiła w Jedynce popularna wokalistka.
rozwiń zwiń