"Dawcy organów" chcą zmienić wizerunek

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2012 21:00
- Chcemy uświadomić wszystkim, jak fajni ludzie jeżdżą na motocyklach - mówił w Czwórce Piotr Zelt, który wspólnie z Krzysztofem Rzepeckim opowiedział o akcji „Ja motocyklista”.
Audio

Głównym celem tej kampanii jest zmiana społecznego postrzegania motocyklistów oraz pokazanie, że na motocyklu jeżdżą przedstawiciele wszystkich zawodów, grup wiekowych i płci. - Chcemy pokazać, kto kryje się za ciemną szybą kasku - mówił w "Poranku OnLine" Krzysztof Rzepecki, prezes fundacji Jednym Śladem.

W ramach projektu sfotografowano 271 motocyklistów. Poprzez zestawienie zdjęć osób w stroju motocyklowym i w normalnym ubraniu organizatorzy pokazują, że kierowcą jednośladu może być każdy: od piekarza, u którego kupujemy rano bułki, poprzez lekarza, u którego leczymy swoje dolegliwości, do hydraulika, który naprawia nam cieknący kran. Wśród sfotografowanych osób znalazł się popularny aktor Piotr Zelt.

- Motocykl daje dużo większą frajdę i poczucie wolności niż samochód. Ten ostatni traktuje jako pojazd użytkowy, natomiast motocykl to czysta przyjemność - opowiadał aktor.

Zdjęcia z wystawy "Ja, motocyklista" można oglądać w warszawskiej galerii handlowej Blue City oraz na bramie Uniwersytetu Warszawskiego.

Aby dowiedzieć się więcej o akcji "Ja, motocyklista" posłuchaj nagrania audycji Justyny Dżbik.

bch

Czytaj także

Wakacje w Polsce? O tym powinieneś wiedzieć

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2012 11:53
Do urlopu też trzeba się przygotować. Kleszcze, grypa, zapalenie wątroby... O czym należy pamiętać, by wakacje rzeczywiście były czasem relaksu, a nie pasmem nieszczęść?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Oni mogą przejąć schedę po Rolling Stonesach!

Ostatnia aktualizacja: 12.07.2012 10:00
Dziennikarz muzyczny Czwórki i największy fan Red Hot Chili Peppers w Polsce, Bartek Koziczyński, opowiedział w Czwórce o swojej nowej książce poświęconej zakręconym losom zespołu z Los Angeles.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Zaplanuj, kup, zjedz - nie wyrzucaj!

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2012 09:00
Narzekamy, że jedzenie jest drogie, ale nie szanujemy go. Polacy w ciągu roku wyrzucają 9 milionów ton produktów spożywczych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Więzienie za rower

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2012 10:00
Każdy wie, że po alkoholu nie powinno się prowadzić roweru, ale mało kto się do tego stosuje. Gdy zatrzyma nas patrol policji sprawa od razu trafia do sądu. Już 5 tysięcy pijanych rowerzystów odbywa karę więzienia.
rozwiń zwiń