Tablety wchodzą w przestrzeń publiczną

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 10:00
Dziś nie wyobrażamy sobie życia bez telefonów komórkowych, za chwilę naszym codziennym gadżetem może stać się tablet. Linie lotnicze i restauracje już wykorzystują jego walory.
Audio
  • Tablety wchodzą w przestrzeń publiczną - materiał Błażeja Prośniewskiego

Gdy w 2010 roku firma Apple zaprezentowała iPada część specjalistów z branży kręciła nosem i zapowiadała spektakularną klęskę. A jednak okazało się, że Steve Jobs i tym razem miał rację. Dziś eksperci szacują, że w 2012 roku sprzedanych zostanie ponad 100 mln tabletów.

Od poniedziałku 3 września pasażerowie linii Eurolot zamiast tradycyjnych gazet dostaną iPady. Jak przekonuje rzecznika przewoźnika będzie to ciekawa propozycja dla najmłodszych pasażerów, którzy podczas lotu będą mogli skorzystać z takiego urządzenia np. oglądając bajkę.

Tablety rewolucjonizują nie tylko latanie, ale też wypady do restauracji. Tam wykorzystywane są jako menu, prezentując klientom również zdjęcia potraw. Pojawiły się specjalne urządzenia do tabletów służące do obsługi kart płatniczych, co bardzo ułatwia pracę kelnerom.

O tabletach i ich nowych zastosowaniach dowiesz się więcej słuchając materiału Błażeja Prośniewskiego w "Poranku OnLine"

(pj)

Czytaj także

Teraz łatwiej zostać Polakiem

Ostatnia aktualizacja: 20.08.2012 09:00
Żeby zdobyć nasze obywatelstwo nie trzeba znać historii. Przyda się natomiast dobra znajomość języka.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Spec od seryjnych morderców

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2012 19:00
- W serialach ta praca jest pokazywana w sposób efektowny, ale tak naprawdę ona nie jest wizualnie ciekawa, bo polega przede wszystkim na myśleniu - mówił w Czwórce Jan Gołębiowski, psycholog policyjny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nauczyciel na czasie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2012 04:30
W "Poranku Online" przyjrzeliśmy się jaka jest praktyczna wiedza nauczycieli o uczniach.
rozwiń zwiń