Bezpieczny jak uczeń w polskiej szkole

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2012 19:00
- Rodzice posyłający dzieci na lekcje mogą być spokojni. Pod względem bezpieczeństwa uczniów polska szkoła wypada lepiej niż przeciętnie - mówił w Czwórce Michał Federewicz z Instytutu Badań Edukacyjnych.
Audio

Okazuje się, że rodzice wybierając szkołę dla swoich pociech największą uwagę zwracają nie na jakość kształcenia czy liczbę zajęć dodatkowych, ale na... poziom bezpieczeństwa w placówce. Tak wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Badań Edukacyjnych.

Na szczęście, według policyjnych statystyk, polska szkoła jest bezpieczna. Rocznie popełniane jest w niej mniej niż półtora wykroczenia na jedną placówkę. Problemami, z którymi najczęściej mierzą się pedagodzy są: przemoc uczniowska, przestępstwa rozbójnicze, a także narkomaniia i zagrożenia alkoholowe.

Jak szkoły radzą sobie z tymi problemami? Posłuchaj nagrania audycji.

bch

Zobacz więcej na temat: Czwórka dzieci rodzice
Czytaj także

Nawet 1500 złotych na podręczniki!

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2012 16:30
Przed nami wrzesień i pogoń za szkolną wyprawką. Sprawdziliśmy, jakie kwoty rodzicie wydają na przygotowanie dzieci do szkoły.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nauczyciel na czasie

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2012 04:30
W "Poranku Online" przyjrzeliśmy się jaka jest praktyczna wiedza nauczycieli o uczniach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Religia i etyka: czy uczniowie mają wybór?

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2012 06:30
Teoretycznie przepisy pozostawiają uczniom i ich opiekunom możliwość wyboru: uczęszczać na lekcje religii albo, alternatywnie, etyki. A jak wygląda to w praktyce?
rozwiń zwiń