Polskie Radio
Section05
Magdalena Środa

Prof. Magdalena Środa: mój świat dzieciństwa obracał się wokół nauki

W audycji "Po drugiej stronie lustra" prof. Magdalena Środa opowiada m.in. o swoim bezkompromisowym stosunku do wartości, o modelu wychowania, jaki odebrała w domu, gdzie królowała dysputa socjologiczna rodziców. - Mój świat dzieciństwa stworzony przez ojca, a i również przez mamę, bo była socjolożką, obracał się wokół nauki - mówi na antenie Programu 1 Polskiego Radia. 
Zobacz więcej na temat:  Artur Wolski Magdalena Środa socjologia wspomnienie filozofia etyka kobieta feminizm

PR24 Prof. Środa: prawo do aborcji pokazuje stosunek państwa do kobiet

- Kobiety zachodzą w ciążę, żeby mieć dzieci, a politycy polscy, "konserwa katolicka" czy fundamentaliści, mają jakieś dziwaczne założenie, że kobiety zachodzą w ciążę tylko po to, aby dokonać aborcji, i gdyby nie ich wiedza i skuteczne działanie, to by tej aborcji dokonywały - mówiła w Polskim Radiu 24 prof. Magdalena Środa, etyczka i filozofka.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 POLSKA polityka Sejm Paweł Wojewódka aborcja Magdalena Środa

"Powyżej kopania nie podskoczy". Prof. Magdalena Środa atakuje Roberta Lewandowskiego

"Lewandowski... cóż powyżej kopania nie podskoczy, czasem też wali głową. Oto skutki" - tak o najlepszym piłkarzu świata Robercie Lewandowskim pisze prof. Magdalena Środa. Socjolog zaatakowała Lewandowskiego zaraz po tym, jak piłkarz odebrał odznaczenie państwowe od prezydenta Andrzeja Dudy. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Robert Lewandowski prezydent Andrzej Duda Order Odrodzenia Polski Magdalena Środa opozycja społeczeństwo