X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

E-papierosy wciągają młodych w szpony nałogu

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 13:39
Nie podlegają kontroli farmaceutycznej, nie są środkiem leczniczym, ich sprzedaży nie reguluje ustawa chroniąca przed paleniem tytoniu.
Audio
  • E-papierosy - nowy nałóg wśród młodych - materiał Eweliny Grygiel

E-papierosy czyli elektroniczne papierosy są bardzo popularne. Sięgają po nie osoby, które chcą rzucić palenie, ale nie tylko, są coraz bardziej popularne wśród młodych ludzi.

Na polski rynek ten wynalazek trafił niedawno, nie znamy skutków ubocznych palenia e-papierosów. Okazuje się jednak, że co piąty młody człowiek miał już z nimi styczność.

- Ostatnie badania pokazały, że coraz więcej młodych ludzi pali nie tylko papierosy tradycyjnie, ale sięga po fajkę wodną, tabakę i e-papierosy - informuje Magdalena Petryniak ze Stowarzyszenia Manko, koordynatorka kampanii "Lokal bez papierosa". - Jest grupa osób, które nigdy nie paliły tradycyjnych papierosów, a palą elektroniczne - dodaje.

Badania pokazują, że rozpowszechnienie produktów tytoniowych wśród młodzieży jest bardzo wysokie. O szkodliwości papierosów wiemy dużo, są ustawy chroniące i informujące nas o zgubnych skutkach nałogu. Natomiast e-papierosy nie są traktowane ani jako substancja farmakologiczna, ani jako produkt leczniczy. Są bardzo łatwo dostępne. Ich dostępność nie jest regulowana przez ustawę chroniącą przed paleniem tytoniu, bo nie są traktowane jak tradycyjny tytoń.

Lekarze ostrzegają, że o ile e-papieros może być pomocny w walce z nałogiem, tak u młodego człowieka, może wciągnąć go w szpony uzależnienia - posłuchaj materiału Eweliny Grygiel w audycji Justyny Dżbik "PoranekOnLine".

(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zakaz palenia w barach z jednym pomieszczeniem

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2010 19:39
Zakaz palenia w jednoizbowych lokalach gastronomiczno-rozrywkowych, handlu e-papierosami i możliwość tworzenia palarni w niektórych obiektach- to najważniejsze poprawki zgłoszone w czwartek przez senatorów do tzw. ustawy antynikotynowej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kawy już się nie pije

Ostatnia aktualizacja: 05.01.2011 09:25
Elektroniczne książki czy papierosy nie budzą już naszego zdziwienia, ale kawa czy czekolada w takim wydaniu, już tak.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zabronią nawet e-papierosów? Kolejny projekt przeciwnika palenia

Ostatnia aktualizacja: 13.02.2011 08:49
Już niedługo na pokładzie samolotów amerykańskich linii lotniczych nie będzie można palić e-papierosów. Do tej pory było to możliwe, od ich wprowadzenia na rynek, a więc od 2006 roku.
rozwiń zwiń