W Sylwestra baw się charytatywnie w Emilii

Ostatnia aktualizacja: 18.12.2012 10:46
"Bankiet ciał" będzie okazją do zabawy wśród postaci z najważniejszych ruchów artystycznych w sztuce modernizmu, surrealizmu, dadaizmu, bauhausu czy futuryzmu. Nie zabraknie też fantastycznej muzyki.
Audio

Kiedy? termin imprezy jest bardzo prosty do zapamiętania. "Bankiet ciał" odbędzie się w sylwestrową noc, z 31 grudnia 2012 na 1 stycznia 2013. Natalia Sielewicz, kuratorka Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie odpowiedzialna za to bardzo artystyczne wydarzenie w Czwórce zdradza szczegóły imprezy.

- Pod nazwą "Bankiet ciał" kryje się idea Sylwestra performatywnego i charytatywnego. Atrakcją, nie bez znaczenia, jest miejsce wydarzenia, jakim jest Pawilon Meblowy Emilia, dziś siedziba MSN - mówi Natalia Sielewicz. - Oprócz oprawy imprezowej będzie oprawa artystyczna - dodaje.

Dochód z zaproszeń-cegiełek wykupionych na imprezę sylwestrową wpłynie na kształt i rozwój kolekcji muzeum.

- Sam "Bankiet ciał" odnosi się do bardzo słynnego performance'u z lat 70. artystki Louis Bourgeois "Body banquet ". Ten performance polegał na pokazie mody, strojów uszytych z części ciał. Nawiązywał do fascynacji cielesnością - wyjaśnia Sielewicz.

Podczas tej wyjątkowej nocy nie zabraknie wydarzeń artystycznych, ale też dobrej muzyki - zagra The KDMS (polsko-brytyjski zespół new-disco) i eklektyczne grono dj-ów  - więcej o oprawie muzycznej i artystycznej tego Sylwestra dowiesz się słuchając załączonej rozmowy Justyny Dżbik z Natalią Sielewicz w "Poranku OnLine".

(pj)

Czytaj także

Obiekty wizualne drugiego obiegu

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2012 23:39
Wystawa "Nowa Sztuka Narodowa" Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie prowokuje do głębokich dyskusji. Sięgają one istoty sztuki oraz tego, czym jest wątek narodowy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

8 lat i chcemy więcej!

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2012 12:33
Dzisiaj świąteczne wydanie "Radiowego Domu Kultury"! Kończymy 8 lat! A do tego imieniny Michała! A że nie ma sztuki bez kobiet dzisiaj patrzymy z bliska na dwie wspaniałe artystki - Alinę Szapocznikow i Iwonę Zając!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Koryfeusz lubi opowiadania postmodernistyczne?

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2012 23:00
We Wrocławiu rozpoczął się w poniedziałek 8. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania. Jego długofalowym celem festiwalu jest promowanie narracji międzykulturowych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzeum Sztuki Nowoczesnej zostało zakładnikiem inwestora

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 13:33
Na wernisaż otwierający festiwal "Warszawa w Budowie" przyszło w piątek około 5000 osób. Niestety, mimo że działalność kulturalna Muzeum Sztuki Nowoczesnej kwitnie, to znów pojawiają się kłopoty z lokalem.
rozwiń zwiń