X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Polacy palą więcej marihuany niż Holendrzy

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2013 09:22
Wielu Polaków sięga po narkotyki, duża część z nas pali marihuanę - pod tym względem wyprzedziliśmy nawet Holendrów. Dane nie są zbyt optymistyczne, ale jak zauważają specjaliści, są negatywną konsekwencją pozytywnych zmian m.in. rozwoju naszego państwa.
Audio
  • Dane Europejskiego Raportu Narkotykowego przedstawia Kasia Węsierska (Poranek OnLine/Czwórka)
Polacy palą więcej marihuany niż Holendrzy
Foto: Chmee2/Wikimedia Commons/CC

Po marihuanę sięgnęło aż 17 % badanych młodych dorosłych, czyli osób między 15 a 35 rokiem życia.

Europejski Raport Narkotykowy pokazuje, że Polacy szczególnie upodobali sobie ecstasy i amfetaminę. W obu przypadkach zawyżają średnią. Ze wszystkich krajów UE oraz Turcji, Norwegii i Chorwacji, Polacy oraz Holendrzy najczęściej używają ecstasy. Z badań wynika, że aż 3,1% badanych w Polsce i Holandii skorzystało z tego narkotyku w ciągu ostatniego roku. Średnia europejska to 1,2%.

- Od kilku lat zauważyliśmy, że są w Polsce pewne grupy przestępcze, które inwestują w uprawę marihuany na terenie naszego kraju. Wykorzystują do tego najczęściej jakieś niezamieszkałe budynki. My tego typu plantacje rozbijamy - mówi inspektor dr Mariusz Sokołowski, rzecznik Komendy Głównej Policji.

Policja nie jest zaskoczona wynikami tego raportu. - Coraz więcej narkotyków jest przez nas zabezpieczanych, wynika to z coraz większej wiedzy policji na temat tego procederu - mówi inspektor Sokołowski.

Do tak wysokich danych raportu bez wątpienia przyczynił się wzrost gospodarczy. Polska przestała być krajem tranzytowym dla narkotyków, a nielegalne środki odurzające znalazły u nas rynek zbytu. Mamy więcej pieniędzy w portfelu, czasem wydajemy je też na nielegalne "rozrywki". Czwórkowi eksperci podkreślają, że sprzedawanie i posiadanie narkotyków w Polsce jest nielegalne i grozi za to kara pozbawienia wolności - posłuchaj załączonego materiału Kasi Węsierskiej i dowiedz się więcej o tym raporcie.

(pj)

Zobacz więcej na temat: Czwórka narkotyki raport
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

E-palenie - moda czy szansa na pozbycie się nałogu?

Ostatnia aktualizacja: 14.01.2013 15:00
Czy e-papieros pomaga palaczom, czy im szkodzi? Czy jest bezpieczny dla osób wokół? - do dziś nie wiadomo. Badania trwają, ale nie wygląda to dobrze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wielka plantacja marihuany zlikwidowana przez CBŚ

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 10:03
Policja we współpracy z CBŚ zlikwidowała pod Białymstokiem plantację konopi indyjskich. 120 roślin rosło w specjalnych drewnianych rynnach, z systemem nawadniającym o zamkniętym obiegu, wentylacją i oświetleniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Mieszkańcy tego kraju zażywają najwięcej narkotyków w Europie

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2013 14:09
Z raportu Obserwatorium Narkotyków i Uzależnień wynika, że co piąty Hiszpan pali marihuanę, a trzech na sto zażywa kokainę.
rozwiń zwiń