Dżentelmeni pomagają dzieciom

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2013 10:24
Domy Dziecka w całej Polsce potrzebują pomocy. Czterech przyjaciół rozkręciło akcję "Prawdziwi dżentelmeni pomagają" by wesprzeć Dom Dziecka w Sieborowicach. To nie jest zwykła akcja charytatywna.
Audio
  • Radek Kotarski opowiada o akcji "Prawdziwi dżentelmeni pomagają" (Poranek OnLine/Czwórka)
Radek Kotarski i Justyna Dżbik
Radek Kotarski i Justyna DżbikFoto: Wojciech Kusiński

Włodek Markowicz i Karol Paciorek czyli Lekko Stronniczy oraz Tytus Hołdys i Radek Kotarski postanowili w niecodzienny sposób zebrać pieniądze na remont i pomoc dzieciom z wybranego Domu Dziecka.
- W naszej akcji chcemy wesprzeć piękny zabytkowy Dom Dziecka w Sieborowicach pod Krakowem - mówi Radek Kotarski w Czwórce, autor polimaty.tv.  - To miejsce jest magiczne, ale bardzo zaniedbane. Potrzebuje pomocy, ale nikt do tej pory nie był skory, by się tym tematem zająć - dodaje. - Zbieramy i na dzieciaki i na remont tego domu.
Panowie by zebrać niezbędne środki nie ograniczają się jedynie do podania numeru konta wybranego Domu Dziecka. Swoją akcję nazwali "Prawdziwi dżentelmeni pomagają".
- Dżentelmen kojarzy nam się jako osoba gentel - czyli łagodna. Ale dżentelmen pochodzi od łacińskiego gentilis, które oznacza osobę szlachetnie urodzona, od której kiedyś wymagano by zachowywała się godnie. Dżentelmen to nie jest osoba, która dba o paznokcie i się ładnie wypowiada, tylko ma na tyle w sobie klasy, by również pomagać innym ludziom. To jest dla mnie i moich kolegów definicja prawdziwego dżentelmena - mówi Radek Kotarski.
Na potrzeby tej akcji charytatywnej zaprojektowano koszuli i kubki, a dochód z ich sprzedaży zostanie w 100% przeznaczony na Dom Dziecka w Sieborowicach. Osoby, które chcą pomóc mogą też skompletować paczkę dla dzieci.

W najbliższy weekend w Krakowie odbędzie się impreza uroczyście kończąca akcję dżentelmenów, co wcale nie znaczy, że akcja nie będzie kontynuowana.

(pj)

Czytaj także

Set z dużą dawką emocji!

Ostatnia aktualizacja: 24.11.2012 17:30
Phil Jensky - czyli DJ, kulturoznawca i medioznawca w Czwórce.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Różczka, Seweryn, Holtz - gwiazdy zaangażowane

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2013 16:44
Magdalena Różczka, Maria Seweryn, Paulina Holtz i nie tylko - dzięki temu, że są znane mają nadzieję, że to co robią, dotrze do większej grupy odbiorców. A robią wiele – angażują się akcje charytatywne i kampanie społeczne, by pomagać tym, którzy najbardziej tego potrzebują.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Różczka: to, że mogę komuś pomóc to najjaśniejsza strona mojego zawodu

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2013 11:30
Delikatna, wrażliwa, o wielkim sercu - Magdalena Różczka to aktorka, która cieszy się największym zaufaniem publiczności. I szacunkiem, bo wszystkim tym, co dostała od życia potrafi dzielić się z innymi. Teraz gra w serialu "Lekarze", ale obiecuje, że za chwilę wróci na teatralną scenę.
rozwiń zwiń