Karta wędkarska jest jak prawo jazdy

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2013 15:00
Pogoda wciąż sprzyja spędzaniu wolnych chwil nad wodą. Dlatego, jeśli akurat macie możliwość – warto wziąć w dłonie wędkę i ruszyć nad pobliski akwen.
Audio
  • O czym powinien pamiętać początkujący wędkarz? Od czego zacząć wędkowanie? – materiał Błażeja Prośniewskiego (W cztery oczy/Czwórka)
Karta wędkarska jest jak prawo jazdy
Foto: Glow Images/East News

Zdaniem Antoniego Kustusza, rzecznika prasowego zarządu Głównego Polskiego Związku Wędkarskiego, w Polsce jest sporo wód, w których można i warto wędkować. – Jest dużo ciekawych rybnych łowisk – zachęca ekspert.

Od czego zacząć swoją przygodę z wędkowaniem? Najpierw należy uzyskać kartę wędkarską. – Wydaje ją starosta właściwy dla miejsca zamieszkania, na podstawie dokumentu, stwierdzającego, że ubiegający się zdał egzamin, potwierdzający znajomość przepisów prawa rybackiego – tłumaczy Kustusz. – To odpowiednik prawa jazdy, który upoważnia do wędkowania na wodach śródlądowych w Polsce.

Jednak, mimo uzyskania karty wędkarskiej i wszelkich koniecznych pozwoleń, a nawet po opłaceniu koniecznych składek, nie każdy może zostać wędkarzem. – Do 14. roku życia można wędkować wyłącznie pod nadzorem osoby dorosłej, która posiada odpowiednie uprawnienia – zaznacza Kustusz.

(kd)

Czytaj także

Ten Typ Mes: nigdy nie zakochałem sie podczas wakacji

Ostatnia aktualizacja: 02.08.2013 14:08
W "Czwórkowym Test Osobowości" Ten Typ Mes, jeden z najlepszych polskich raperów przyznał m.in., że… nie lubi podróżować, a jeśli już wyjeżdża, nie rusza się dalej niż na Mazury.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jak tanio spędzić tydzień nad Bałtykiem? "To możliwe"

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2013 10:00
Tygodniowy urlop nad polskim morzem nierzadko kosztuje tyle samo, co równie krótki "wypad" do Egiptu. Ceny w nadbałtyckich kurortach bywają tak wygórowane, że bywają już nawet obiektami żartów. Ale dla chcącego nic trudnego - nad Bałtykiem można znaleźć dobre i tanie hotele, bądź pensjonaty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Projekt "Jesús García": Polacy są równie spontaniczni jak Hiszpanie

Ostatnia aktualizacja: 09.08.2013 09:00
Pomysł na ten film jest prosty: Hiszpanie przyjeżdżają do Polski i widzą… no właśnie: co? - Polacy są równie spontaniczni jak Hiszpanie, lubicie też improwizować - opowiada o nas Daniel del Rosal García, aktor.
rozwiń zwiń