Studenci bawią się na wyjazdach cały rok

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2014 17:59
Włochy, Chorwacja, Grecja i Bułgaria to najpopularniejsze kierunki wyjazdów studenckich. - To świetna okazja, żeby się pobawić, bliżej poznać, ale też zobaczyć kawałek Europy za stosunkowo nieduże pieniędzy - chwali studentka UW.
Audio
  • Studenckie wyjazdy cieszą się od lat dużą popularnością i są dla uczestników świetną okazją do dobrej zabawy za niewielkie pieniądze (Czwórka/4 do 4)
Studenci
StudenciFoto: Glow Images

Studenci przepytani przez Bartłomieja Olka przyznają, że studenckie wyjazdy to okazja do połączenia przyjemnego z pożytecznym w miłej atmosferze. - Jest luźna, bardzo sympatyczna atmosfera, która sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości i dobrej zabawie - przyznaje jeden z nich. - Dla mnie to okazja, żeby pozwiedzać ciekawe miejsca, poznać kulturę zachodu, tamtejszych ludzi, porozmawiać z nimi o polityce. Imprezy też są, ale przykładam do nich mniejszą wagę - zaznacza studentka UW.
A gdzie studenci jeżdżą najczęściej i kto organizuje ich wyprawy? W "4 do 4" wyjaśnia Rafał Barański ze "Student Travel". - Jest wiele okazji oraz wiele kierunków wyjazdów. Jeździmy do Grecji, Chorwacji, Włoch, Bułgarii i są to zarówno czysto imprezowe wyprawy, jak i takie nastawione bardziej na zwiedzanie. Przekrój jest szeroki. Oczywiście jeździmy też do Polski, zarówno zimą na narty, jak i latem na kitesurfing. Studenci najchętniej wybierają duże imprezy, tzw. student kempy. Niektóre z nich potrafią jednocześnie zgromadzić od 500 do 1500 osób - tłumaczy.
PRZECZYTAJ TEŻ: Czy matematyka na maturze jest potrzebna?

Konkretne koszty są zawsze uzależnione od ilości uczestników, programu imprezy, ale studenci mogą liczyć na znacznie bardziej preferencyjne warunki, niż zaproponowane przez klasyczne biura podróży. Ważna uwaga - często na imprezy mogą wyjechać nie tylko ciągle aktywni studenci, ale też absolwenci. Warunkiem jest to, by byli znajomymi innych uczestników takiej podróży, bo najważniejsza we wszystkim ma być dobra zabawa w gronie sprawdzonych, znających się nawzajem osób.
(ac, pg)

Zobacz więcej na temat: Czwórka studenci wakacje
Czytaj także

Zmiana korzystna dla studentów

Ostatnia aktualizacja: 04.03.2014 16:00
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego nie pozostało głuche na postulaty studentów, którzy protestowali przeciwko konieczności opłat za naukę na drugim kierunku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Humanista - wykształcony, zdolny... bezrobotny

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 10:00
- Jak nazywa się w Polsce humanistów? - Bezrobotni. Ten popularny żart przestaje być zabawny, gdy pod lupę weźmiemy trudną sytuację zawodową tysięcy ludzi, kończących każdego roku studia na przykład na wydziałach historii, bądź filozofii. Czy humaniści przestali być w naszym kraju potrzebni?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Długi weekend. Baw się tak, by... nie przeszkadzać innym

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2014 19:00
Dla wielu Polaków majówka oznacza dni wolne od pracy. Zarówno ci, którzy wyjeżdżają, jak i ci, którzy pozostają w domach, powinni zachować jednak umiar w… przeszkadzaniu innym. - Jesteśmy ograniczeni tym, że mieszkamy w terenie zabudowanym - tłumaczy Iwona Zygmunt-Kamińska, adwokat. - Dlatego wolno nam robić wszystko, byle tylko nie utrudniać korzystania ze swojej własności pozostałym osobom.
rozwiń zwiń