X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jest praca dla absolwentów!

Ostatnia aktualizacja: 19.08.2014 16:05
- Młode osoby z wyższym wykształceniem coraz lepiej radzą sobie na rynku pracy. W dodatku najczęściej otrzymują normalne umowy o pracę - przekonywała w Czwórce Maria Drozdowicz-Bieć z Forum Społecznego Rozwoju.
Audio
  • Zdecydowana większość absolwentów wyższych uczelni nie ma problemu ze znalezieniem pracy po studiach (Czwórka/4 do 4)
Często początki bywają trudne, ale na końcu przedsięwzięcia pojawia się sukces
Często początki bywają trudne, ale na końcu przedsięwzięcia pojawia się sukcesFoto: East News/Glow Images

Coraz częściej pojawiają się opinie, że obecnie absolwenci studiów są w większości zupełnie nieprzygotowani do życia zawodowego i tak naprawdę kiepsko... wykształceni. Słychać głosy o straconym pokoleniu. Wielu absolwentów z kolei jest zdania, że te opinie są krzywdzące i nie pozostaje im nic innego, jak wyjechać za pracą za granicę.
Jak w związku skomentować fakt, że wedle najnowszych badań, aż 80 procentów absolentów szkół wyższych ma pracę? - Zależało nam na tym, żeby obalić parę mitów związanych z sytuacją młodych osób z dyplomami - powiedziała w "4 do 4" prof. dr hab. Maria Drozdowicz-Bieć, reprezentująca Forum Społecznego Rozwoju. - Okazuje się, że nie mają oni wcale tak źle, że są aktywni, zaś postawa zrezygnowania występuje u niewielkiej grupy. Co istotne, ten wskaźnik 80 procent to nie są wcale umowy śmieciowe, lecz etaty, co warto podkreślić - dodała.

ZOBACZ TEŻ: Miłosz Brzeziński: nie zwlekajmy z pierwszą pracą

Drozdzowicz-Bieć zauważyła też, że wciąż za często młodzi ludzie decydują się iść na studia tylko po to, żeby cokolwiek skończyć i mieć wpisane w dokumentach. - Jest to pięta achillesowa. Istnieje proste przełożenie pomiędzy jakością otrzymanego wykształcenia, a późniejszymi zarobkami i dobrą pracę, tymczasem nadal spore grono młodzieży jakby tego nie dostrzegało. To się powoli zmienia, ale jednak za wolno - skwitowała.
Więcej o sytuacji absolwentów szkół wyższych na rynku pracy - w zapisie audycji "4 do 4".
ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wybierz staż w firmach najbogatszych Polaków i ucz się od najlepszych!

Ostatnia aktualizacja: 06.02.2014 11:30
Marzy Ci się miejsce na liście najbogatszych Polaków, ale kompletnie nie wiesz, jak się do tego zabrać? Może warto zacząć od stażu u tych, którzy pierwszy milion od dawna mają już na koncie?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Humanista - wykształcony, zdolny... bezrobotny

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2014 10:00
- Jak nazywa się w Polsce humanistów? - Bezrobotni. Ten popularny żart przestaje być zabawny, gdy pod lupę weźmiemy trudną sytuację zawodową tysięcy ludzi, kończących każdego roku studia na przykład na wydziałach historii, bądź filozofii. Czy humaniści przestali być w naszym kraju potrzebni?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Odroczona dorosłość" milionów młodych Polaków

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2014 18:00
Według danych Eurostatu, 2 miliony Polaków w wieku od 15 do 35 lat nie uczy się, ani nie pracuje. Zamiast tego wolą bez końca żyć na garnuszku rodziców. O problemie odwlekania samodzielności młodych ludzi, rozmawialiśmy w Czwórce z socjologiem Krzysztofem Martyniakiem oraz dr Michałem Sitkiem.
rozwiń zwiń