Włochy - idealne miejsce na spóźnione wakacje

Ostatnia aktualizacja: 01.09.2014 17:20
W Polsce wrzesień nas nie rozpieszcza. Przyniósł szary dzień i opady deszczu. Jest jednak taki kraj, w którym będziemy mogli się jeszcze prażyć w słońcu. Słoneczne Włochy to najlepsze miejsce na wrześniowe wyjazdy w poszukiwaniu lata.
Audio
  • Włochy wymarzone miejsce na wakacje (Czwórka/4 do 4)
Włochy - idealne miejsce na spóźnione wakacje
Foto: Glow Images/East News

Marco Bocchino, wokalista i muzyk, doskonale wie, że piosenka jest kluczem do serc wszystkich Włochów. Na Sycylii można nie znać języka, a nucąc fragment ich regionalnego utworu znajdziemy pomoc w każdym gospodarstwie.
- Włochy to doskonały kraj na spóźnione wakacje. A na Sycylii lato trwa najdłużej - mówi Marco Bocchino. - We wrześniu temperatura w nocy nie spada poniżej 20 stopni, a w dzień oscyluje około 30 stopni.
Nie tylko malownicza, śródziemnomorska wyspa przyciąga turystów. Gość Czwórki, dla tych, którzy lubią aktywne spędzać czas, poleca Ligurię i jej skaliste, wietrzne wybrzeże. - To raj dla windsurferów - podkreśla.  - Odnajdą się tam także inni fani sportów.

Poznaj z Czwórką najpiękniejsze miejsca na ziemi
Sami Włosi w sezonie urlopowym najczęściej wybierają Kalabrię, Sycylię i Sardynię. Cenią ich plaże, które nigdy się nie kończą i czyste morze. Zdaniem gościa Krzysztofa Grzybowskiego warto też wybrać się do Toskanii, gdzie czeka na nas nie tylko piękne morze, malowniczy pagórkowaty krajobraz ale i najpiękniejsze miasta i miasteczka, jak Piza, Siena czy Florencja.

Przeczytaj też: Słoneczna Italia - wymarzone miejsce na studia?

Każdy zakątek Włoch ma swój urok, który wybierzemy zależy tylko od nas i tego, czego szukamy. Marco Bocchini podkreśla, że warto korzystać z tzw. tanich lotów i jeździc w różne rejony choćby na kilka dni.

(pj/kul)

Czytaj także

Sahara rowerzystom niestraszna. Maroko od innej strony

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2014 18:00
Jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów afrykańskich kojarzy się głównie ze wspaniałymi warunkami do plażowania i kąpieli w Oceanie Atlantyckim i Morzu Śródziemnym. Maroko to też jednak góry Atlas i Sahara. Właśnie one były celem rowerowej wyprawy, w której brał udział Maciej Toboła - gość Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ateny - wakacyjna Grecja inaczej

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2014 17:08
Grecja to kierunek często wybierany przez Polaków na wakacyjne dwa tygodnie. Benek Vafidis, miłośnik Grecji, poleca wypad na wyspy połączyć z wizytą w Atenach.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przez Chiny autostopem

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2014 18:10
Ile czasu zajmuje podróż przez największe państwo świata autostopem? Na jakie koszty i przygody należy się nastawić? Czy to bezpieczna forma przemieszczania się? O tym opowiedzieli w Czwórce podróżnicy Marta Cwalina-Śliwińska i Łukasz Śliwiński.
rozwiń zwiń