Młodzi ludzie są coraz głupsi?

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2014 15:40
Z różnych badań wynika, że obecne młode pokolenie, Polacy do 30. roku życia, jest najmniej inteligentne w dziejach.
Młodzi ludzie są coraz głupsi?
Foto: Glow Images/East News

Ostatnie badania wykazały, że ludzie są coraz głupsi. Częściowo potwierdzają to statystyki, bowiem w tym roku rekordowa liczba abiturientów nie zdała egzaminu dojrzałości.
Czy rzeczywiście jesteśmy pokoleniem idiotów? Dlaczego polska młodzież uważa, że nauka jest niepotrzebna? Czy winny jest internet, w którym wszystkie informacje bardzo łatwo znaleźć? Co zrobić, by wyjść z intelektualnego dołka?

Na te i wiele innych pytań postarają się odpowiedzieć goście Czwórki w czwartkowej audycji "4 do 4". Zapraszamy 18 wrzesnia, od godz. 13.00.

(kd)

Czytaj także

Dzieci mogłyby nauczyć się więcej, gdyby nie chodziły do szkoły

Ostatnia aktualizacja: 02.09.2014 13:30
- Dzieci poznają świat non-stop. Gdyby tę ciekawość świata i przyjemność towarzyszącą procesowi edukacji zachować jak najdłużej, polscy uczniowie nie przestawaliby się uczyć - przekonują goście Czwórki. - Świat ma fajerwerki, w szkole ich brakuje. Dziecko zamknięte w klasie kompletnie traci motywację.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Ile terabajtów informacji pomieści ludzki mózg?

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2014 13:37
O tym, jak działa mózg każdego z nas i ile informacji tak naprawdę jesteśmy w stanie przyswoić przez całe życie, porozmawiamy w piątkowej audycji "W cztery oczy" w cyklu "Spytaj redaktora".
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Przewrót kopernikański" - nowa metoda nauczania

Ostatnia aktualizacja: 15.09.2014 16:00
Centrum Nauki Kopernik z Ministerstwem Edukacji Narodowej wspólnie uruchamiają projekt pod nazwą "Przewrót kopernikański". Ma on na celu wprowadzenie w szkołach nowych metod pracy nauczycieli z uczniami. Chodzi o to, aby młodzi ludzie samodzielnie wykonywali doświadczenia, przez co lepiej będą poznawać otaczający ich świat.
rozwiń zwiń