La Mancha - kraina napędzana wiatrem

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2014 18:29
We wtorkowe popołudnie odwiedzimy La Machę, centralny region Hiszpanii. Naszym przewodnikiem będzie podróżnik Artur Kot.
La Mancha, wiatraki
La Mancha, wiatrakiFoto: wikimedia.commons/fot.Lourdes Cardenal

Co jest symbolem Hiszpanii? W La Manczy każdy odpowie bezbłędnie - wiatraki. Intrygują bardziej niż średniowieczne ruiny w okolicy. A ich mury kryją wiele wspomnień.

Pierwsze wiatraki pojawiły się w La Manchy nagle w XVI wieku. Sto lat później, w najlepszym okresie, stało ich już w pobliżu około czterdziestu. Dużo, bo - dla porwniania - cała Europa nie miała więcej niż dwadzieścia tysięcy wiatraków.

Zobacz więcej: Podróże z Czwórką <<<

Do krainy wiatraków - La Manchy zaprosimy was we wtorek, 23 września, po godz. 15.00 w audycji "4 do 4".

(kd)

Czytaj także

Asturia - magiczna kraina chochlików

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2013 12:30
Warto czasem zrezygnować ze zwiedzania modernistycznej Barcelony, by poznać inne magiczne miejsca malowniczej Hiszpanii. Asturia, nazywana Zieloną Hiszpanią, to region trochę chłodniejszy, ale równie ciekawy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Abu Dhabi - miasto przystosowane do luksusu

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2014 18:40
W stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich nie ma ani metra, ani tramwajów. Mieszkańcy rozkochani są w swoich samochodach, a turystom pozostają... autobusy i taksówki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Bieszczadzkie kolory jesieni - takich miejsc nie znacie...

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2014 10:00
Niezwykłe, barwne doliny i ciągnące się po sam horyzont szczyty Połonin. Ale też wodospady, żubry i "Park Gwiezdnego Nieba". Potrzebujesz naładować akumulatory przed zimą? Ruszaj w góry.
rozwiń zwiń