Jarosław nie lubi Donalda

Ostatnia aktualizacja: 25.02.2011 15:36
Wybaczcie mi, ale ja naprawdę nie przepadam za Kaczorem Donaldem – zdradza aktor Jarosław Boberek, który w Polsce ma wyłączność na udzielanie głosu tej kultowej postaci.
Audio

Jako dziecko bardzo lubiłem Kaczora Donalda, lecz teraz sytuacja wygląda zupełnie inaczej – przyznaje aktor filmowy, teatralny i dubbingowy Jarosław Boberek. Choć dubbingował bohaterów takich hitów, jak "Toy story", "Madagaskar" czy "Gdzie jest Nemo?", to jednak jego popisową rolą wciąż pozostaje Kaczor Donald. Co więc spowodowało, że aktor zapałał niechęcią do opierzonego bohatera Disneyowskiej kreskówki?

– Osobiście nie mam nic do tej postaci, lecz dubbingowanie jej to żmudna, nieprzynosząca już niespodzianek praca – wyjaśnia gość "Pod Lupą". Jarosław Boberek czuje się usprawiedliwiony: jak tłumaczy, jest człowiekiem potrzebującym wyzwań, a takich wyzwań nie stawia mu już dubbingowanie kreskówkowego bohatera. Stąd znudzenie i niechęć.

– Ja lubię, jak coś się dzieje, lubię się z czymś mierzyć, a w tym wypadku już nic mnie nie zaskoczy – ubolewa. – Między mną i Donaldem zaszło już chyba wszystko – dodaje. – Natomiast bardzo lubię postać króla Juliana z filmu "Madagaskar" i Czerwonego z "Krowy i Kurczaka" – zdradza aktor.

Więcej w rozmowie z Jarosławem Boberkiem. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

ap/ŁSz

Czytaj także

Przeźroczysty Tomasz Knapik

Ostatnia aktualizacja: 06.12.2010 10:34
Jak się najdowcipniej pomylę, powiem bzdurę czy coś świńskiego, cofamy się do kropki i nagrywamy ponownie – przyznaje w Czwórce jeden z najbardziej znanych polskich lektorów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Z Lipna na podbój Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2011 15:22
Do księgarń trafiła biografia jednej z największych postaci w historii kina, a zarazem kochanki Charliego Chaplina i narzeczonej Rudolfa Valentino – Poli Negri.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podryw na karawan

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2011 17:41
Miłość z pogrzebowym biznesem w tle – tak w skrócie można by ująć fabułę komedii "Cudowne lato", w której zagrał Antoni Pawlicki, gość Czwórki.
rozwiń zwiń