Podryw na karawan

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2011 17:41
Miłość z pogrzebowym biznesem w tle – tak w skrócie można by ująć fabułę komedii "Cudowne lato", w której zagrał Antoni Pawlicki, gość Czwórki.
Audio

– Każdy oryginalny sposób na podryw jest dobry – nie ma wątpliwości aktor Antoni Pawlicki, którego możemy oglądać w filmie "Cudowne lato" w reżyserii Ryszarda Brylskiego. To nasycona czarnym humorem historia miłosnych rozterek dziewczyny, o której względy walczą pracownicy dwóch zaciekle konkurujących ze sobą zakładów pogrzebowych.

Gość Justyny Dżbik z regułami rządzącymi branżą pogrzebową oswoił się na planie czekającego jeszcze na premierę filmu "Zdjęcie" w reżyserii Macieja Adamka. Podczas zdjęć na cmentarzu aktor poznał "prawdziwego" grabarza, a ten opowiedział mu o swojej pracy. – Dowiedziałem się od niego, że to bardzo intratne zajęcie. Jak wiadomo, ludzie umierali i będą umierać. Konkurencja na rynku jest silna. Panowie "obsadzający" dane parafie i cmentarze rywalizują ze sobą. Wejście nowego domu pogrzebowego na rynek nie jest sprawą prostą. To po prostu biznes – ocenia Antoni Pawlicki.

Kolejnych funeralnych wtajemniczeń Antoni Pawlicki dostąpił już podczas pracy nad "Cudownym latem". Część zdjęć do filmu zrealizowano w scenerii odbywających się w Kielcach międzynarodowych targów pogrzebowych. – Można było zobaczyć karawany na bazie maybachów i mercedesów, najróżniejsze typy nagrobków, nowoczesne spalarnie zwłok – wylicza aktor.

Fabuła filmu Ryszarda Brylskiego traktuje o śmierci nie tylko jako o sposobności do zarobku. Śmierć jest tu częścią życia bohaterów, ci zaś albo są z nią oswojeni, jak przedsiębiorcy pogrzebowi, albo próbują oswoić się z myślą o niej zamykając się na próbę w trumnie. Dodajmy, że grana przez Katarzynę Figurę matka głównej bohaterki (miejscowej brzyduli – Kitki) po śmierci próbuje z zaświatów kierować jej sercowymi wyborami. A wybór stojący przed Kitką (w tej roli Helena Sujecka) nie jest łatwy. Starający się o jej względy Konrad oraz Rudy (Cezary Łukaszewicz) to jedne z najlepszych partii w okolicy.

Dowiedz się, jak działa nagrobek "digital memory" i jak poderwać dziewczynę na karawan. Posłuchaj rozmowy Justyny Dżbik z Antonim Pawlickim. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

Widzowie Czwórki mogą zobaczyć Antoniego Pawlickiego w teledysku do piosenki "Młynek" hip-hopowego duetu Syrop.

ŁSz

 

Czytaj także

Miłosny kwadrat czyli sztuka kompromisu

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2011 18:18
"Przez park na bosaka" to spektakl o kompromisach w miłości – mówi Ilona Chojnowska, aktorka Teatru Kwadrat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Freestyle’owa produkcja Syropu

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2011 12:00
Krążek "Sztajer Selekta" powstał z kawałków, które tworzyliśmy jeden po drugim na całkowitej zajawce – wyjaśnia Tomek „Kolsa” Kolski z duetu Syrop. Album poleca Czwórka!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Z Lipna na podbój Hollywood

Ostatnia aktualizacja: 24.02.2011 15:22
Do księgarń trafiła biografia jednej z największych postaci w historii kina, a zarazem kochanki Charliego Chaplina i narzeczonej Rudolfa Valentino – Poli Negri.
rozwiń zwiń