Na "Noże" z Deriglasoff

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2011 10:00
"Diabeł", to jest każda niemoc, która siedzi w człowieku – tak o utworze promującym najnowszą płytę formacji mówią jej członkowie.
Audio

Po pięciu latach doczekaliśmy się kolejnej płyty zespołu Deriglasoff. Kawałek "Diabeł", który promuje album, niekoniecznie zdradza, w jakiej konwencji będzie utrzymana reszta utworów. Zdecydowanie różni się on muzycznie od pozostałych, ale - jak podkreślają muzycy - o to chodzi. Fakt, że promuje on album "Noże", jest jednym z eksperymentów grupy. Podobnie z resztą, jak niektóre fragmenty innych piosenek.

- Chodzi o to, że zostało coś  zagrane on the spot, natychmiast, szybko i to jest kupione, to wchodzi na płytę. Bardzo wiele razy było tak z gitarami, z klawiszami… - mówili w audycji "Pod lupą" członkowie zespołu Deriglasoff. 

99,9% utworów na płycie, to kompozycje Olafa. To jemu grupa zawdzięcza barowo-knajpiany klimat albumu. Każdy kto wsłucha się w utwory z pyty "Noże" dostrzeże na niej specyficzną brudną estetykę.

- Przychodzi na próbę Olaf, który nie jest Panem Olafem, i mówi: słuchajcie, mam taki pomysł na numer – mówią muzycy. A później po prostu zaczynają go grać. Czasami utwory prawie zupełnie nie zmienione trafiają na płytę, a czasami trudno je poznać.

Jak mówią artyści, nie ma chyba miejsca, w którym nie nagrywali tej płyty. Pojawili się np. w domu nieboszczyka i na polu na wsi. - Nie nagrywaliśmy chyba tylko na stacji Metro Centrum, bo tam jest za głośno – żartują goście Czwórki.

A jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat tworzenia teledysku do utworu "Diabeł", posłuchajcie fragmentu audycji "Pod lupą". Dźwięk znajdziecie w ramce po prawej stronie.

KaW

Zobacz więcej na temat: MUZYKA fakt kawa

Czytaj także

Chłopska tradycja wraca do łask

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2011 03:00
Występ projektu R.U.T.A. będzie w piątek jedną z atrakcji Festiwalu w Jarocinie. Przypominamy czwórkowy wywiad ze współczesną inkarnacją dawnego chłopskiego buntu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W duecie z talentem

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2011 11:50
Są nietypowi i nietuzinkowi. Robią karierę, ale wystrzegają się wielkich wytwórni, które próbowałyby im coś narzucić. W audycji "Pod Lupą" gościł duet Paula i Karol.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Powrót Johna Portera

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 11:00
– Wracam. Będę was irytować i denerwować – tak swoją najnowszą płytę zapowiada John Porter, muzyk, kompozytor i autor tekstów. John Porter był gościem Bartka Koziczyńskiego w "czwórkowym DJ Paśmie".
rozwiń zwiń