Dwie pasje Antoniego Pawlickiego

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2011 12:15
- Uwielbiam zadania, które są mi powierzane. Chciałbym jednak zaznać trochę więcej różnorodności – tak o aktorstwie mówi Antoni Pawlicki.

Lubi być aktorem, bo aktorstwo stawia przed nim wyzwania. Pokochał też podróże. Na szczęście praca zawodowa pozwala Antoniemu Pawlickiemu realizować obie pasje, bez większych trudności. Aktor, który dzięki odgrywanym rolom powszechnie uważany jest za romantyka, przedwojennego amanta, był gościem Uli Kaczyńskiej w "EX Magazine".

- Dostaję takie rolę i po prostu się w nie wcielam – komentuje Antoni Pawlicki. Po chwili dodaje, że cieszy go, iż ludzie tak go postrzegają. Jak wyjaśnia, to znaczy, że dobrze gra swoje postaci.

Aktor przyznaje jednak, że marzy o czymś innym… Pytany o kreację, w którą chciałby się wcielić odpowiada: – Chciałbym zagrać czarny charakter.

Antoni Pawlicki zdradza, że już niedługo będzie miał szansę sprawdzić się, jako morderca. Zanim jednak więcej o tym, gdzie teraz i w najbliższej przyszłości będzie można go zobaczyć wróćmy do drugiej pasji aktora – podróży.

Bakcyla podróżnika złapał po pierwszym roku studiów, kiedy po 1,5 miesiąca pracy w Londynie pozwolił sobie na samotną podróż po Europie. Od tej pory podróżuje, zwiedza, poznaje… Co ciekawe, jednocześnie nie może powiedzieć, by odnalazł miejsce, w którym chciałby zostać na zawsze.

– Jak wracam do Warszawy, to czuję, że przyjechałem do domu. Jestem tu wychowany, urodzony, może to jest moje miejsce – mówi.

Podróżowanie poszerza horyzonty, ale też pozwala poznać samego siebie. Jak te doświadczenia wpłynęły na Antoniego Pawlicę? Gdzie teraz będzie można go zobaczyć? A także jakie ma zdanie o polskim show biznesie sprawdzała Ula Kaczyńska.

KaW

Czytaj także

Aktorka oczarowana Norwidem

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2011 13:50
W swoim życiu chciałabym łączyć aktorstwo ze śpiewaniem. Jak na razie mi się to udaje – cieszy się wszechstronnie utalentowana młoda aktorka Natalia Sikora.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Artystyczne podróże w czasie i przestrzeni

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2011 08:39
Karol Frycz - scenograf, malarz i miłośnik teatru - swoje inspiracje czerpał z dalekich podróży: geograficznych i intelektualnych.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Teatr na co dzień

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2011 14:30
Dzień od lat jest taki sam dla aktorów. Rano próba, wieczorem przedstawienie, czasami nagrania w południe – mówi Olgierd Łukaszewicz, który po raz drugi został prezesem Związku Artystów Scen Polskich.
rozwiń zwiń