Marvin głośno mówi...

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2011 07:00
Jesteśmy bardzo pogodnym zespołem, który kieruje swoją twórczość do osób trochę zagubionych – mówią o sobie członkowie grupy Starvin Marvin w audycji "Pod Lupą".
Audio

Od poniedziałku 18 kwietnia można kupić debiutancką EPKę zespołu Starvin Marvin. O tym, co możemy znaleźć na krążku zatytułowanym "Marvin mówi" opowiadali w Czwórce gitarzysta zespołu Jakub Skorupa i perkusista Paweł Tkocz.

Jak podkreślają muzycy, kiedy rok temu, w maju przystępowali do tworzenia EPKi nie mieli jeszcze materiału na całą płytę.

Na EPCe znajdziemy pięć kawałków i są to nasze kompozycje, przede wszystkim o życiu i śmierci – mówią muzycy z zespołu Starvin Marvin.

Trudno powiedzieć "co" grają artyści. Jest w tym trochę The Prodigy, trochę Led Zeppelin, także trochę Purky Punk Tree.

– Każdy z nas słucha zupełnie innej muzyki i kiedy się spotykamy, to "to" wszystko łączy się w jedną całość i tak powstaje muzyka Starvin Marvin – tłumaczą.

Pomimo, że EPKa pojawiła się niedawno, to utwory od dawna i... nadal można pobrać z internetu.

– Bardziej zależy nam na tym, żeby ktokolwiek to usłyszał. Nawet jeśli nie stać kogoś na kupienie płyty, to zadowoli nas jak ktoś ją ściągnie i posłucha – wyjaśniają muzycy, dodając, że nie zarobek był w tym przypadku dla nich najważniejszy.

Jeśli jesteście ciekawi, co oznaczają tajemnicze tytuły utworów, jak "127", "160", "115", "155", "130", to koniecznie posłuchajcie fragmentu audycji "Pod Lupą"! Dźwięk znajdziecie w ramce po prawej stronie.

KaW

Czytaj także

Filozoficzny rock według grupy Kurczat

Ostatnia aktualizacja: 28.02.2011 11:26
Światło dzienne ujrzała debiutancka płyta zespołu Kurczat zatytułowana "Niezamknięte koło". Muzycy z kapeli byli gośćmi Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Na "Noże" z Deriglasoff

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2011 10:00
"Diabeł", to jest każda niemoc, która siedzi w człowieku – tak o utworze promującym najnowszą płytę formacji mówią jej członkowie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

10 "przypadkowych" piosenek Pablopavo

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2011 15:00
"Dostaliśmy propozycję skomponowania muzyki do przedstawienia, lecz projekt nie wypalił. Poszliśmy jednak za ciosem i do nagranych już 4 utworów stworzyliśmy kilka następnych."
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niespokojna dusza Adama Sztaby

Ostatnia aktualizacja: 29.03.2011 13:00
- Wszystkiego dotykam, ale tak po trochu. Mam wieczny niepokój – mówi o sobie Adam Sztaba, dyrygent, kompozytor, producent i aranżer muzyczny.
rozwiń zwiń