Bycie drag queen to sztuka

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2011 11:59
– Na początku przebierałem się dla żartu. Szybko jednak przerodziło się to w pasję i po części w pracę – opowiada Patryk, który po godzinach występuje w różnych klubach, jako drag queen Doda Elektroda lub Elektra.
Audio

Jak tłumaczy Patryk, aby być "dobrą" drag queen trzeba mieć poczucie rytmu i charyzmę. Są to bowiem elementy niezbędne, aby porwać za sobą publikę. Konieczne są także umiejętności artystyczne. W swoim repertuarze Elektra ma największe przeboje Dody, Beaty Kozidrak, Kayah i Agnieszki Chylińskiej. Z kolei drag queen Alexis Colby śpiewa piosenki niemieckie i rosyjskie.

Goście Czwórki zgodnie przyznają, że w byciu drag queen nie chodzi o to, by upodobnić się do kobiety. – Bardziej chodzi o jej "przerysowanie" i "zrobienie czegoś" z piosenką czy kabaretem. Bycie drag queen to sztuka –– tłumaczą.

Podkreślają też, że nie każda drag queen jest osobą homoseksualną czy też osobą samotną. – Jedno drugiego nie wyklucza. Znam takie drag queen, które mają żony i dzieci – przekonuje Patryk. Okazuje się nawet, że osoby z najbliższego otoczenia drag queen często akceptują taki styl życia. Ba, nawet chętnie przychodzą na występy znajomych chociaż nie mają z całym środowiskiem nic wspólnego.

Najbardziej uciążliwe pozostają dla drag queen komentarze obcych osób. Jak tłumaczą goście Justyny Dżbik, chcieliby chodzić czasem ulicami miast nie zwracając na siebie większej uwagi. – Tak jest np. za granicą – mówi Alexis. Wśród krajów, gdzie drag queen nie wywołują od razu negatywnych emocji są np. Niemcy i Wielka Brytania.

Więcej o tym, gdzie drag queen kupują ubrania, ile czasu zajmuje im przygotowanie się do występu i czy wśród drag queen panuje rywalizacja, dowiesz się słuchając całej audycji "Pod lupą".

Posłuchaj również relacji Kasi Węsierskiej z III Ogólnopolskiego Festiwalu Drag Queen, który niedawno odbył sie w Warszawie.

Czytaj także

Duże firmy walczą o zamożnych gejów

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2010 04:39
"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że duże firmy zaczynają walkę o zamożnych gejów.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Facebook wychodzi naprzeciw gejom i lesbijkom

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2011 15:00
Portal wprowadził, na razie tylko w kilku krajach, nowe statusy dla par - związek partnerski (civil union) i konkubinat (domestic partnership).
rozwiń zwiń
Czytaj także

Kto jest napiętnowany w internecie? Ziejące nienawiścią komentarze w sieci

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 01:30
Najwięcej obraźliwych wpisów na forach internetowych dotyczy Żydów, Rosjan, Niemców, gejów i lesbijek
rozwiń zwiń