X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Bycie drag queen to sztuka

Ostatnia aktualizacja: 29.08.2011 11:59
– Na początku przebierałem się dla żartu. Szybko jednak przerodziło się to w pasję i po części w pracę – opowiada Patryk, który po godzinach występuje w różnych klubach, jako drag queen Doda Elektroda lub Elektra.
Audio

Jak tłumaczy Patryk, aby być "dobrą" drag queen trzeba mieć poczucie rytmu i charyzmę. Są to bowiem elementy niezbędne, aby porwać za sobą publikę. Konieczne są także umiejętności artystyczne. W swoim repertuarze Elektra ma największe przeboje Dody, Beaty Kozidrak, Kayah i Agnieszki Chylińskiej. Z kolei drag queen Alexis Colby śpiewa piosenki niemieckie i rosyjskie.

Goście Czwórki zgodnie przyznają, że w byciu drag queen nie chodzi o to, by upodobnić się do kobiety. – Bardziej chodzi o jej "przerysowanie" i "zrobienie czegoś" z piosenką czy kabaretem. Bycie drag queen to sztuka –– tłumaczą.

Podkreślają też, że nie każda drag queen jest osobą homoseksualną czy też osobą samotną. – Jedno drugiego nie wyklucza. Znam takie drag queen, które mają żony i dzieci – przekonuje Patryk. Okazuje się nawet, że osoby z najbliższego otoczenia drag queen często akceptują taki styl życia. Ba, nawet chętnie przychodzą na występy znajomych chociaż nie mają z całym środowiskiem nic wspólnego.

Najbardziej uciążliwe pozostają dla drag queen komentarze obcych osób. Jak tłumaczą goście Justyny Dżbik, chcieliby chodzić czasem ulicami miast nie zwracając na siebie większej uwagi. – Tak jest np. za granicą – mówi Alexis. Wśród krajów, gdzie drag queen nie wywołują od razu negatywnych emocji są np. Niemcy i Wielka Brytania.

Więcej o tym, gdzie drag queen kupują ubrania, ile czasu zajmuje im przygotowanie się do występu i czy wśród drag queen panuje rywalizacja, dowiesz się słuchając całej audycji "Pod lupą".

Posłuchaj również relacji Kasi Węsierskiej z III Ogólnopolskiego Festiwalu Drag Queen, który niedawno odbył sie w Warszawie.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Duże firmy walczą o zamożnych gejów

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2010 04:39
"Dziennik Gazeta Prawna" pisze, że duże firmy zaczynają walkę o zamożnych gejów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Facebook wychodzi naprzeciw gejom i lesbijkom

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2011 15:00
Portal wprowadził, na razie tylko w kilku krajach, nowe statusy dla par - związek partnerski (civil union) i konkubinat (domestic partnership).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kto jest napiętnowany w internecie? Ziejące nienawiścią komentarze w sieci

Ostatnia aktualizacja: 19.04.2011 01:30
Najwięcej obraźliwych wpisów na forach internetowych dotyczy Żydów, Rosjan, Niemców, gejów i lesbijek
rozwiń zwiń