Polskie Radio
Section05
Beata Kozidrak

Upadłe autorytety. Celebryci i politycy najpierw pouczają, a potem pijani wyjeżdżają na drogę

Aktor znany z głównej roli w filmie pt. "Seksmisja" - Jerzy S. w poniedziałek został zatrzymany za jazdę samochodem po pijanemu. Kierowcy zabrano prawo jazdy. Odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości, sprawą zajmie się prokuratura. Jerzy S. dołączył do wyjątkowo niechlubnego grona celebrytów za nic mających przepisy drogowe dotyczące trzeźwości właśnie na drodze.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Platforma Obywatelska Borys Szyc aktorzy Daniel Olbrychski Franciszek Sterczewski pijani kierowcy społeczeństwo Radio kierowców

Surowszy wyrok dla Beaty Kozidrak? Prokuratura złożyła apelację

Prokuratura skierowała do Sądu Okręgowego w Warszawie apelację od wyroku skazującego Beata Pietras, znanej pod panieńskim nazwiskiem Kozidrak. Wokalistka na początku maja została skazana za jazdę po alkoholu. Jak zaznaczyła prokurator, wyrokowi temu zarzucono niewspółmierność kary wymierzonej  oskarżonej w stosunku do stopnia szkodliwości społecznej szkodliwości oraz winy.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Bajm społeczeństwo prokuratura Warszawa policja alkohol

Przy wyroku mówiła o "dorobku artystycznym" Kozidrak. Wcześniej ta sama sędzia orzekała ws. "Froga"

Nie milkną echa rozprawy Beaty Kozidrak. Sędzia Agata Pomianowska w uzasadnieniu wyroku jako okoliczność łagodzącą jazdę pod wpływem alkoholu wskazała "dorobek artystyczny" znanej wokalistki. Jak się okazuje, nie jest to pierwsza tego typu kontrowersyjna sytuacja z jej udziałem. Wcześniej warszawska sędzia należąca do stowarzyszenia "Iustitia" orzekała też m.in. w sprawie "Froga". Uznała wtedy, że "panował on nad pojazdem" podczas swoich rajdów przez miasto.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA sąd sądownictwo pijani kierowcy