Rutyna w związku jest nieuchronna

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2012 16:33
Co nie znaczy, że nie powinniśmy z nią walczyć. O tym jak sobie radzić ze związkową nudą i zniechęceniem opowiadał trener osobisty Miłosz Brzeziński.
Audio

- Rutyna bierze się z tego, że z wiekiem spada zapotrzebowanie na ryzyko, a rośnie na święty spokój. Wszyscy zmierzamy do takiego momentu, w którym najważniejsze prawdy o życiu będziemy mieli ustalone i już nam się nie będzie chciało niczego nowego przeżywać – mówił w Czwórce Miłosz Brzeziński.

By nie ulegać marazmowi i pracować nad własną relacją warto wprowadzać do niej świeże elementy. Często drobna zmiana powoduje pozytywne ożywienie związkowych emocji.

- Dobrym pomysłem jest to, żeby przynajmniej raz w tygodniu zrobić jedną rzecz inaczej niż normalnie, a najfajniej robi się zmiany zmieniając otoczenie, czyli trzeba coś pozamieniać miejscami, albo poprzestawiać, albo przemeblować – radził nasz ekspert.

Warto też, zanim krytycznie zaczniemy patrzeć naszego partnera, przyjrzeć się samemu sobie, gdyż rutyna w związku nigdy nie jest kwestią tylko jednej osoby. - Jeżeli ktoś chce, żeby w jego relacji nie było rutyny to najpierw on sam musi zadziałać – zwracał uwagę Miłosz Brzeziński.

Znudzonym parom gość Justyny Dżbik polecał również wpuszczenie między siebie "trochę powietrza".

- Niedobry jest model związku jak w serialu "Zmierzch", którego bohaterowie wszędzie razem latają, niczym sklejeni butaprenem i wtedy nie za bardzo nie mają o czym rozmawiać, no bo wszystko robią razem i wszystko o sobie wiedzą – mówił nasz ekspert.

Więcej na temat związkowej rutyny znajdziesz w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

bch

Czytaj także

Nie stresujmy się świętami, bo nie o to w nich chodzi

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 15:30
- Nie ulegajmy telewizyjnej presji na kolorowe święta, skupmy się lepiej na byciu dla siebie wyrozumiałymi i serdecznymi - radził w Czwórce trener osobisty Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sklepy segregują klientów

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 17:09
- Jak ktoś idzie zostawiać duże pieniądze do kogoś komu na tym zależy, to ma prawo oczekiwać, że zostanie potraktowany w specjalny sposób – o zjawisku segregacji kasowej mówił w Czwórce trener osobisty Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Modelowa rola lidera

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 17:51
- Nie każdy się nadaje na przywódcę, ale są ludzie, którym można odblokować ku temu predyspozycje - mówił w Czwórce trener osobisty Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń