X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Modelowa rola lidera

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 17:51
- Nie każdy się nadaje na przywódcę, ale są ludzie, którym można odblokować ku temu predyspozycje - mówił w Czwórce trener osobisty Miłosz Brzeziński.
Audio

O wielu przywódcach i osobach, biorących na siebie odpowiedzialność za innych mówi się, iż są urodzonymi liderami. Czy oznacza to, że już w momencie urodzenia możemy stwierdzić, kto w przyszłości będzie pełnił funkcje kierownicze? – Póki co nie wiemy jak to genetycznie zbadać, tym bardziej, że charyzma jest cechą poligeniczną, czyli taką, o której decyduje wiele współdziałających ze sobą genów – tłumaczył w audycji "Pod lupą" Miłosz Brzeziński.

Co więcej nasz ekspert zwracał uwagę, iż predyspozycje lidera mogą zostać zahamowane w procesie dorastania, co na szczęście nie jest procesem nieodwracalnym.

- Muru się nie przepchnie, nie każdy się nadaje na lidera, ale czasem u osób ze zblokowanymi predyspozycjami do liderowania wystarczy przepchnąć pewien klocek w głowie – mówił gość Justyny Dżbik.

Miłosz Brzeziński wyjaśniał, iż liderzy to osoby w pewnym sensie modelowe, czyli takie, które wskazują innym jak żyć. Ceną jaką za tą płacą jest na ogół dojmująca samotność.

Więcej na temat cech dobrego lidera i jego ważnej roli społecznej w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szkoda życia na bycie zazdrosnym

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2011 16:13
- Trochę zazdrości motywuje, zachęca i dowartościowuje, ale, jak ktoś w majtkach partnera montuje mikrofon, to już jest coś nie w porządku – mówił w Czwórce trener osobisty Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzucanie rzeczami o ścianę nie rozładowuje stresu

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2011 16:08
Wszystkich łatwo i ekspresyjnie denerwujących się słuchaczy zachęcamy do zapoznania się z kilkoma dobrymi radami Miłosza Brzezińskiego, naszego eksperta od ludzkiej psychiki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie stresujmy się świętami, bo nie o to w nich chodzi

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 15:30
- Nie ulegajmy telewizyjnej presji na kolorowe święta, skupmy się lepiej na byciu dla siebie wyrozumiałymi i serdecznymi - radził w Czwórce trener osobisty Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sklepy segregują klientów

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 17:09
- Jak ktoś idzie zostawiać duże pieniądze do kogoś komu na tym zależy, to ma prawo oczekiwać, że zostanie potraktowany w specjalny sposób – o zjawisku segregacji kasowej mówił w Czwórce trener osobisty Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń