Modelowa rola lidera

Ostatnia aktualizacja: 21.12.2011 17:51
- Nie każdy się nadaje na przywódcę, ale są ludzie, którym można odblokować ku temu predyspozycje - mówił w Czwórce trener osobisty Miłosz Brzeziński.
Audio

O wielu przywódcach i osobach, biorących na siebie odpowiedzialność za innych mówi się, iż są urodzonymi liderami. Czy oznacza to, że już w momencie urodzenia możemy stwierdzić, kto w przyszłości będzie pełnił funkcje kierownicze? – Póki co nie wiemy jak to genetycznie zbadać, tym bardziej, że charyzma jest cechą poligeniczną, czyli taką, o której decyduje wiele współdziałających ze sobą genów – tłumaczył w audycji "Pod lupą" Miłosz Brzeziński.

Co więcej nasz ekspert zwracał uwagę, iż predyspozycje lidera mogą zostać zahamowane w procesie dorastania, co na szczęście nie jest procesem nieodwracalnym.

- Muru się nie przepchnie, nie każdy się nadaje na lidera, ale czasem u osób ze zblokowanymi predyspozycjami do liderowania wystarczy przepchnąć pewien klocek w głowie – mówił gość Justyny Dżbik.

Miłosz Brzeziński wyjaśniał, iż liderzy to osoby w pewnym sensie modelowe, czyli takie, które wskazują innym jak żyć. Ceną jaką za tą płacą jest na ogół dojmująca samotność.

Więcej na temat cech dobrego lidera i jego ważnej roli społecznej w dźwięku w boksie "Posłuchaj".

bch

Czytaj także

Szkoda życia na bycie zazdrosnym

Ostatnia aktualizacja: 23.11.2011 16:13
- Trochę zazdrości motywuje, zachęca i dowartościowuje, ale, jak ktoś w majtkach partnera montuje mikrofon, to już jest coś nie w porządku – mówił w Czwórce trener osobisty Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rzucanie rzeczami o ścianę nie rozładowuje stresu

Ostatnia aktualizacja: 01.12.2011 16:08
Wszystkich łatwo i ekspresyjnie denerwujących się słuchaczy zachęcamy do zapoznania się z kilkoma dobrymi radami Miłosza Brzezińskiego, naszego eksperta od ludzkiej psychiki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nie stresujmy się świętami, bo nie o to w nich chodzi

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2011 15:30
- Nie ulegajmy telewizyjnej presji na kolorowe święta, skupmy się lepiej na byciu dla siebie wyrozumiałymi i serdecznymi - radził w Czwórce trener osobisty Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sklepy segregują klientów

Ostatnia aktualizacja: 15.12.2011 17:09
- Jak ktoś idzie zostawiać duże pieniądze do kogoś komu na tym zależy, to ma prawo oczekiwać, że zostanie potraktowany w specjalny sposób – o zjawisku segregacji kasowej mówił w Czwórce trener osobisty Miłosz Brzeziński.
rozwiń zwiń