X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Hejterzy na cenzurowanym

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2012 14:45
"Wyrzućmy z kraju, zabijmy, zabierzmy im..." - z badań wynika, że co 10 wpis na forach jest agresywny i nienawistny. Czy cenzura w sieci powstrzyma ten proces?
Audio
  • Karolina Mózgowiec sprawdziła co o nienawiści w sieci sądzą mieszkańcy Warszawy
  • Karolina Mózgowiec sprawdziła, jakie efekty przyniósł projekt "Grazyna Żarko"
  • Posłuchaj gorącej dyskusji w studiu Czwórki o cenzurze w internecie z udziałem słuchaczy i ekspertów

Według ostatnich danych z raportu "Wrogości języka w internecie", przeprowadzonych przez fundację "Wiedza lokalna" - co 10 wpis na forach jest agresywny i nienawistny.

- Najbardziej nielubiane miejsce znajdują się Romowie - wylicza Marek Truszyński z fundacji "Wiedza lokalna". - Potem Żydzi, homoseksualiści, lesbijki, które są gorzej postrzegane od gejów.  

Grzegorz Cholewa, współautor projektu "Grażyna Żarko" przyznaje, że chciał pokazać, że ludziom w internecie wydaje się, że mogą wszystko. - A to przecież nie działa tak, że po wyłączeniu komputera wszystko znika. Wręcz odwrotnie, wszystko, co tam napisaliśmy zaczyna żyć własnym życiem. I to jest temat do dyskusji. 

- Nie jestem zwolennikiem cenzury - mówi Paweł Kolenda, pomysłodawca akcji "Komentuj, nie obrażaj" - dlatego, że jej obecność, zawsze powoduje pytania o granice. Uważam, że dostępne narzędzia, które mamy w tej chwili, zarówno prawne jak i wizerunkowe są rozwiązaniami na poziomie demokratycznym.

Socjolog, Maria Rogaczewska przypomina: - Psychologowie społeczni już dawno odkryli takie zjawisko, że kiedy ludzie występują anonimowo nie mają problemu z zadawaniem bólu drugiej osobie, pod warunkiem, że nie widzą jej twarzy. Ale nie sądzę, żeby cenzura zmieniła ten stan rzeczy. Większa przejrzystość wpisów i sygnowanie ich imieniem i nazwiskiem na pewno ograniczy takie zachowanie, ale może zrobić wiele złego na innej płaszczyźnie.

- Internet jest tak dynamicznie rozwijającym się medium, że sposób jego konsumowania zmienia się błyskawicznie - tłumaczy reprezentant Związku Pracodawców Branży Internetowej - Być może jego przyszłością będzie kontent częściowo płatny. I dodaje: Jesteśmy na etapie zachłyśnięcia się dostępnością do ogromu informacji; i faktem, że każdy może tworzyć opinię publiczną. Ale to wkrótce się zmieni. Musimy jednak pamiętać, że internet nie jest tworem idealnym i będziemy mieć w nim do czynienia z tym, z kim lub czym obcujemy na co dzień.

Posłuchaj, co o nienawiści w sieci sądzą Warszawiacy, sprawdź, jakie efekty przyniósł projekt "Grażyna Żarko" i dowiedz się, jak przebiegała gorąca dyskusja w studiu Czwórki - to wszystko w dołączonych do artykułu nagraniach z audycji.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Internet na cenzurowanym

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2010 18:10
Kwestia wolności i cenzury w internecie m.in. w kontekście planowanych zmian w prawie, protestów internautów i zapowiedzianej przez premiera debaty.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Stalking. Teraz można z nim walczyć (WIDEO)

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2012 11:30
- Stalking to uporczywe nękanie, które u ofiary wzbudza uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia - mówi minister sprawiedliwości. - Od niedawna obowiązują już nowe przepisy i teraz będzie można z nim walczyć.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Cichy wielbiciel

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2012 15:30
Ukazała się właśnie książka "Cichy wielbiciel” Olgi Rudnickiej, która podejmuje temat stalkingu...
rozwiń zwiń