E-spowiedź nie rozgrzesza

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 14:00
Kościół i religia są coraz mocniej obecne w internecie. Czy w sieci jest miejsce na sprawy duchowe ?
Audio

Ostatnio pojawiają się możliwości e-spowiedzi, e-pielgrzymki, a życie Jezusa możemy poznawać za pośrednictwem gry komputerowej. Ksiądz Marek Poryzała na portalu grzechy.com zachęca do  "technicznego przeglądu duszy” oraz prowadzi "ewangelizację dla ziomali”.

- Jest to portal, który służy temu, żeby mieć pomoc w radzeniu sobie ze sobą, żeby też potem dokonał się kontakt bezpośredni – wyjaśniał w Czwórce ksiądz Marek Poryzała.

Choć niektóre portale zachęcają osoby wierzące do e-spowiedzi, to rola takiej spowiedzi jest zupełnie inna niż wizyty w konfesjonale. - Taka pełnoprawna spowiedź nie jest możliwa przez internet, czy przez telefon, ale może posłużyć jako dobry instruktaż do spowiedzi generalnej - tłumaczył duchowny.

Dzięki internetowi na nowo odżywają też dyskusje religijne odbywające się na przeznaczonych do tego forach. -Trudno sobie wyobrazić, że do parafii przychodzi grupa ludzi, która nie wierzy i chce pogadać, a w internecie jest na to miejsce - opowiadała socjolożka Marta Kołodziejska.

Jak dziś wygląda życie religijne w sieci? Posłuchaj nagrania audycji.

bch

Czytaj także

Studencie, każą ci płacić? Sprawdź, czy mają do tego prawo!

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 16:00
Na wielu wydziałach wciąż trwa tzw. "kampania wrześniowa", czyli poprawkowa sesja egzaminacyjna. Warto wiedzieć, do kogo zgłosić się, gdy zauważamy, że płacić musimy za coś, za co nie powinniśmy. – To walka w słusznej sprawie, czyli o respektowanie praw studentów – mówi Bartosz Loba, rzecznik Ministerstwa nauki i Szkolnictwa Wyższego
rozwiń zwiń
Czytaj także

Mamy problem: połowa Polaków z wyższym wykształceniem...

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2012 16:30
Z badań wynika, że co drugi Polak ukończy studia przed 30. rokiem życia. To powód do dumy? Nie do końca. - W ostatnich latach uczelnie "poszły" w liczbę wypuszczanych absolwentów, a nie w jakość ich kształcenia - mówią goście Czwórki.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Hazard: 200 tysięcy Polaków zagrożonych!

Ostatnia aktualizacja: 03.10.2012 17:00
- Wbrew pozorom wygrywanie, które wydaje się być sukcesem, wciąga najbardziej i jest pierwszym krokiem do porażki, czyli wejścia w takie problemy, z którymi człowiek już nie będzie potrafił sobie poradzić - tłumaczą goście Czwórki.
rozwiń zwiń