Absolwent polonistyki może pracować w banku

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 15:35
Wiele możliwości stoi otworem przed młodymi ludźmi. Biura Karier na uczelniach dbają by studenckie portfele nie świeciły pustkami.
Audio

Szkoły wyższe już mają możliwości tworzenia programów studiów, w których będą przewidziane praktyki i zajęcia rozwijające kompetencje społeczne. A akademickie biura karier powinny aktywnie wspierać studentów i absolwentów w kontaktach z pracodawcami - przypomniała ostatnio minister Barbara Kudrycka.

- To właściwie nic nowego dla SWPS - mówi Eliza Kamińska z Biura Karier Szkoły Wyższej Psychologi Społecznej. - Staramy się utorować studentom drogę na rynku pracy.

Przez wiele lat biura karier były niedoceniane, sami studenci nie wiedzieli, czego mogą spodziewać się po działalności takiego biura.

- Biuro Karier może zaoferować indywidualne doradztwo zawodowe, możliwość zrobienia testów predyspozycji, prowadzą także szkolenia różnego rodzaju - mówi Eliza Kamińska.

Ekspertka zaznacza, że wybór uczelni do dopiero pierwszy krok na nowej drodze życia. Okazuje się, że nawet polonista może pracować w banku, i tam jego umiejętności będą bardzo cenione.

Dlaczego studenci nie korzystają z biur karier, a jeśli już się tam pojawią to jakie mają wymagania oraz co może zaoferować takie biuro dowiesz się słuchając audycji "4 do 4".
(pj)

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ucz się języka razem z dzieckiem

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2011 14:47
Rodzice powinni umieć odpowiednio zmotywować i zachęcić swoje pociechy do nauki języka, a nie tylko płacić za dodatkowe godziny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studencie, każą ci płacić? Sprawdź, czy mają do tego prawo!

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 16:00
Na wielu wydziałach wciąż trwa tzw. "kampania wrześniowa", czyli poprawkowa sesja egzaminacyjna. Warto wiedzieć, do kogo zgłosić się, gdy zauważamy, że płacić musimy za coś, za co nie powinniśmy. – To walka w słusznej sprawie, czyli o respektowanie praw studentów – mówi Bartosz Loba, rzecznik Ministerstwa nauki i Szkolnictwa Wyższego
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szumilas: od 2015 roku będą zmiany w maturach

Ostatnia aktualizacja: 15.10.2012 10:50
Od tego roku uczniowie będą mieli obowiązek zdawania matury na poziomie rozszerzonym z co najmniej jednego przedmiotu - zapowiada minister edukacji narodowej.
rozwiń zwiń