Bretania: ojczyzna Asterixa i Obeliksa

Ostatnia aktualizacja: 17.10.2012 18:20
Powinien ją odwiedzić każdy, kto lubi klimat tajemnicy. To region o bardzo indywidualnym charakterze, właśnie tu znajduje się 1/3 francuskich latarni morskich.
Audio
Zachód słońca nad miastem Saint-Malo
Zachód słońca nad miastem Saint-MaloFoto: Alex35/19 grudnia 2004, 16:57/Licencji Wolnej Sztuki

Jak radzi Artur Połoczański z Centrum Informacji o Francji na początek warto zobaczyć Saint-Malo, miasto o korsarskiej przeszłości. Otacza je mur, który kiedyś miał kiedyś ułatwiać obronę miasta. Bowiem korsarze, a wśród nich najsłynniejszy Robert Surcouf, z polecenia króla napadali na angielskie statki handlowe, aby osłabić gospodarkę wroga. Miasto do dziś można zwiedzać spacerując po wiekowym murze, podziwiając jego zabudowania, urocze kręte i wąskie uliczki oraz panoramę oceanu.

Poznaj tajemnice innych zakątków świata!

Bardzo silne piętno na Bretanii odcisnęli Celtowie, ich wpływy wciąż słychać m.in. w języku. Wielką atrakcją regionu są także żaglowce. Największy ich festiwal odbywa się w Breście. W tegorocznym święcie żeglarzy uczestniczyło ponad 950 jednostek.

Znajduje się tam nie tylko 1/3 francuskich latarni morskich, ale także największa z nich mierząca 82,5 metra. Aby wspiąć się na nią, trzeba pokonać 365 schodów. Ze szczytu rozpościera się zapierający dech widok.

Zapraszamy do wysłuchania dźwięku, aby dowiedzieć się co jeszcze warto zobaczyć w Bretanii, co warto zjeść i gdzie jest najbardziej szalone nocne życie.

Zobacz więcej na temat: Bretania Francja GOSPODARKA

Czytaj także

Zimne Hawaje. Odkrywamy Danię

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2012 08:20
Średnia temperatura w lipcu wynosi mniej więcej 17 st.C i często pada deszcz. Może wakacje w Danii nie są dorbym wyjściem dla tych, którzy uwielbiają kąpiele słoneczne, ale jeśli marzą się komuś szaleństwa na imprezie w kościele, piknik na cmentarzu, albo powrót do epoki "flower power" - to jest to jedyny słuszny kierunek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Spokojną Prowansję zwiedzaj skuterem

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2012 18:19
Fioletowe krajobrazy pełne lawendy lub żółte, świecące słonecznikami - to właśnie Prowansja, ulubiony francuski region malarzy i turystów.
rozwiń zwiń

Czytaj także

300 słonecznych dni w roku? Ach, Lazurowe Wybrzeże...

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 12:00
Do tego należy dodać morze i góry, 5000 restauracji, tysiące imprez kulturalnych i już wiemy dlaczego Lazurowe Wybrzeże jest najczęściej odwiedzanym regionem Francji.
rozwiń zwiń