300 słonecznych dni w roku? Ach, Lazurowe Wybrzeże...

Ostatnia aktualizacja: 27.09.2012 12:00
Do tego należy dodać morze i góry, 5000 restauracji, tysiące imprez kulturalnych i już wiemy dlaczego Lazurowe Wybrzeże jest najczęściej odwiedzanym regionem Francji.
Audio
300 słonecznych dni w roku? Ach, Lazurowe Wybrzeże...
Foto: Wikipedia/CC/Gilbert Bochenek

A przybywa tam, co roku, 10 milionów turystów. Ciągnie ich słońce i francuski urok. Paulina Walczak z Francuskiej Agencji Rozwoju Turystyki w Warszawie Atout  France uważa, że podstawowym atutem Lazurowego Wybrzeża jest zróżnicowany pejzaż.

- Są tam morze i góry. Malownicze krajobrazy. Możemy wylegiwać się na plaży i leniuchować, albo uprawiać sporty wodne - mówi Paulina Walczak, gość Olgi Mickiewicz i Krzysztofa Grzybowskiego. - Niewiele osób wie, że na Lazurowym Wybrzeżu można też pojeździć na nartach jest 15 stacji narciarskich i 232 trasy, obejmujące 500 km - dodaje.

Poznaj tajemnice innych zakątków świata!

Najpiękniejszym miastem Lazurowego Wybrzeża jest oczywiście miasto filmowców - Cannes. Podczas festiwalu filmowego trudno o jakieś miejsce w hotelu, ale Cannes to również ogromna atrakcja poza kinowym sezonem. Największe miasta Lazurowego Wybrzeża są ciekawe ze względu na bogatą ofertę kulturalną. Oprócz samego festiwalu filmowego w Cannes jest jeszcze wiele innych imprez. Paulina Walczak mówi, że warto odwiedzić karnawał w Nicei czy festiwal jazzowy. Panie z pewnością chętnie odwiedzą  Grasse, gdzie mieszczą się najstarsze i najlepsze wytwórnie perfum w całej Francji.

A czego na Lazurowym Wybrzeżu trzeba skosztować, które restauracje odiwedzić dowiesz się słuchając audycji "4 do 4".

Zapraszamy również do wysłuchania materiału Anny Depczyńskiej o Marsylii, mieście portowym i głośnym, utrwalonym w wielu gangsterskich filmach. 

(pj)

Czytaj także

Siusiający chłopiec ocalił Brukselę

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2012 18:20
Jeśli ruszamy w podróż po Europie, to Bruksela powinna obowiązkowo znaleźć się na naszej trasie. To miasto o wspaniałej atmosferze, z wieloma atrakcjami.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Rovaniemi: Miasto śniegu i rodzinne strony Świętego Mikołaja

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2012 16:00
Symbolem tego fińskiego miasta uznawanego za stolicę Laponii są rogi renifera. Zostało ono zbudowana w taki sposób, że nawet układ ulic je przypomina. Temperatury są niskie, ale turystów rozgrzewają z pewnością atrakcje, które tam na nich czekają.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wiedeń: dla koneserów win i miłośników kebabów

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2012 12:00
Wiedeń uznawany jest przez wielu za miasto artystów i sztuki. Uchodzi także za miejsce przyjazne turystom. O tym, co warto tam zobaczyć, w których lokalach warto się stołować, a czego unikać, opowiedzieli w Czwórce ludzie, którzy to miast znają od podszewki.
rozwiń zwiń