Wypadki chodzą po ludziach... w wakacje

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2013 16:23
Wielu turystów zakłada, że podczas zagranicznych wczasów nic im się nie stanie, nie wykupują więc ubezpieczenia. Potem zaczynają się problemy.
Audio
  • Wypadki chodzą po ludziach... w wakacje (4 po 4, Czwórka)
Wypadki chodzą po ludziach... w wakacje
Foto: TWINMOM/sxc.hu/cc

Jak tłumaczy w radiowej Czwórce broker ubezpieczeniowy Marek Szkolnikowski z firmy Mentor, zanim wykupimy ubezpieczenie musimy sobie odpowiedzieć na kilka pytań: po pierwsze - gdzie jedziemy, a po drugie - co zamierzamy robić w tym miejscu. Mając na uwadze odpowiedzi na te pytania powinniśmy poszukać oferty, która będzie dla nas odpowiednia.
- Każde towarzystwo ubezpieczeniowe ma swoje ogólne warunki ubezpieczenia. To jest jakieś 30-40 stron tekstu napisanego trudnym językiem - mówi Szkolnikowski w rozmowie z dziennikarzem Czwórki Michałem Piwowarkiem i dodaje, że dokument powinniśmy przeanalizować dokładnie wraz z wszystkimi wyłączeniami, gwiazdkami itp. Może się bowiem okazać, że ubezpieczenie nie obejmuje miejsca, w które się wybieramy, albo aktywności, którą planujemy realizować.
- Trzeba pamiętać, że standardowe polisy wykupowane na wyjazd można poszerzyć, dostosować do swoich potrzeb. Jeśli mamy z tym problem, albo nie rozumiemy jakiś zapisów w umowie, warto się poradzić agenta ubezpieczeniowego albo brokera ubezpieczeniowego - podkreśla gość "Wakacyjnego ABC".
Przykładowo ubezpieczenie nurkowe będzie nas kosztowało około 50-100 złotych za tydzień, w zależności od wariantu. Wykupienie takiego ubezpieczenia może nas uratować w przypadku jakiegoś nieszczęścia przed sięgającym nawet kilku tysięcy dolarów kosztami leczenia.
Z Markiem Szkolnikowskim rozmawiał Michał Piwowarek. Wysłuchaj całej audycji!

Czytaj także

Jedziesz w daleką i niebezpieczną podróż? Spisz testament

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2013 14:22
Pisanie testamentu staje się modne wśród młodych ludzi – twierdzą notariusze. Do tej pory to najczęściej starsze osoby widziały potrzebę zapisania swojej ostatniej woli, teraz coraz częściej zdarza się, że młodzi ludzie chcą świadomie dokonać rozdziału tego, co już posiadają.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Włochy są najdroższym krajem na wakacje

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2013 21:55
Obliczyło jedno z tamtejszych stowarzyszeń obrony praw konsumenta. Mimo to trzy czwarte Włochów wybierających się na urlop pozostaje we własnym kraju.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pogrążona w kryzysie Grecja znów przyciąga turystów

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2013 16:05
Mimo antyreklamy, jaką Grecji robi kryzys, wiele osób w tym roku wyjechało bądź wyjedzie do tego kraju na urlop.
rozwiń zwiń