Polskie Radio
Section05
ubezpieczenie na życie

Coraz częściej ubezpieczamy się na życie. Jest jednak jeden minus

W ciągu trzech kwartałów 2021 r. Polacy otrzymali 30,3 mld zł odszkodowań i świadczeń ubezpieczeniowych. To prawie 3 proc. więcej niż rok wcześniej. Po III kwartałach odszkodowania z tytułu ubezpieczeń ochronnych na życie wzrosły o 26,5 proc. "To przede wszystkim efekt zwiększonej śmiertelności" - wynika z danych Polskiej Izby Ubezpieczeń.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenie na życie ubezpieczenie samochodu odszkodowanie

Prezes PIU: świadczenia z ubezpieczeń na życie wzrosły o 28 proc. To efekt wyższej śmiertelności

Świadczenia z ochronnych ubezpieczeń na życie wzrosły w I kwartale 2021 r. o ponad 28 proc. w porównaniu z odpowiednim okresem w zeszłym roku - powiedział Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń. To efekt wyższej śmiertelności, która dotyczyła także młodszych grup wiekowych - dodał.
Zobacz więcej na temat:  GOSPODARKA ubezpieczenie na życie ubezpieczenia firma biznes

Ubezpieczenie NNW dla dziecka. Kupić w szkole czy indywidualnie?

Ubezpieczenie Następstw Nieszczęśliwych Wypadków (NNW) stanowi ochronę na wypadek zajścia nieszczęśliwego wypadku z udziałem ubezpieczonego dziecka. Warto jednak przed podjęciem decyzji zastanowić się, co powinno zawierać ubezpieczenie NNW oraz czy warto wykupić je w szkole czy raczej prywatnie, poza nią. 
Zobacz więcej na temat:  dzieci Roman Czejarek ubezpieczenie na życie ubezpieczenie ubezpieczenie zdrowotne szkoła

Prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń: to rynek z potencjałem

- Ubezpieczyciele tworzą 2 proc. polskiego PKB. To 160 mld zł zainwestowanych w polską gospodarkę – stwierdził w Jedynce Jan Grzegorz Prądzyński, prezes Polskiej Izby Ubezpieczeń. Ekspert ocenia, że rynek ma potencjał wzrostu. - Ubezpieczamy na 1,7 biliona zł, to 60 proc. majątków polskich firm. Zostaje 40 procent – mówił prezes Izby.
Zobacz więcej na temat:  POLSKA Piotr Gociek ubezpieczenia ubezpieczenie zdrowotne ubezpieczenie samochodu ubezpieczenie na życie

Porozumienie ws. polisolokat. Kto odzyska pieniądze?

Rezygnacja z polis z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym ma być łatwiejsza i mniej kosztowna. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów podpisał właśnie porozumienia z 16 towarzystwami ubezpieczeniowymi. Dotyczy ono tzw. polisolokat zawartych przed 2014 rokiem. Problemy osób, które zawarły umowy po tym okresie, zostały częściowo rozwiązane wcześniej.
Zobacz więcej na temat:  lokata terminowa ubezpieczenie na życie UOKiK Błażej Prośniewski ubezpieczenia