Reni Jusis, jako eko-mama

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2011 15:41
Artystka aktywnie angażuje się w propagowanie idei ekologicznego rodzicielstwa. W audycji "EX Magazine" tłumaczyła, na czym ono polega.
Audio

– Na początku nie wiedziałam, że jestem ekologicznym rodzicem. Działałam intuicyjnie i zdroworozsądkowo. Dopiero, jak spotkałam inne mamy, które w podobny sposób myślały o pielęgnacji czy odżywianiu, zdałam sobie sprawę, że ekologia może dotyczyć także życia rodzinnego i, że ja właśnie żyje ekologicznie – przyznaje wokalistka Reni Jusis.

Artystka zdradza, że bardzo spodobała jej się życie według ekologicznych zasad. Widzi w nim wiele korzyści zarówno dla siebie, jak i dla swojej rodziny.

Reni Jusis przekonuje, że aby żyć ekologicznie nie trzeba wcale stawać na głowie i nadwyrężać domowego budżetu. – Czasem wystarczy tylko wrócić do starych babcinych metod czy sposobów działania - radzi.

Gość "EX Magazine" zdradza, że nawet aktywnie zaangażowała się w propagowanie ekologicznego i naturalnego działania. – Moim celem nie jest reklamowanie produktów ekologicznych – podkreśla artysta. Reni Jusis wyjaśnia, że stara się wskazywać innym m. in. zdrowe sposoby na odżywianie dzieci, czy zdrową pielęgnację, tak, by mieściły się one w budżecie statystycznego Polaka. – Bo mówię też o środkach do prania i kosmetykach. Na przykład kilogram sody, który będzie kosztował pięć złotych, pomaga utrzymać czystość w domu przez cały tydzień– mówi.

Artystka zauważa, że zdrowa żywność wciąż jest najtrudniejszym "składnikiem" ekologicznego życia. – Wszystko przez to, że ceny ekologicznej żywności są w naszym kraju zawyżane. Tak nie powinno być i mam nadzieję, że wkrótce się to zmieni – ubolewa Reni Jusis, zachęcając jednocześnie do poszukiwania "kontaktów" na wsi, by mieć skąd kupować świeże warzywa i owoce.

Więcej w rozmowie Uli Kaczyńskiej z Reni Jusis. Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

ap

Czytaj także

Maria Peszek: Nie mam czasu na przyjaźń

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 16:30
– Całkowicie poświęcam się sztuce i dlatego unikam wchodzenia w relacje, które wymagają zainteresowania, opieki czy regularności – przyznaje artystka Maria Peszek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gotowa na aktorskie wyzwania

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 13:10
Propozycja zagrania głównej roli w filmie "Joanna", pojawiła się w odpowiednim momencie mojej kariery – przyznaje aktorka Urszula Grabowska.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Inspiracje Natalii K.

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2011 11:47
- Źródłem inspiracji jest dla mnie życie i droga, którą się w nim przechodzi – mówi Natalia Kukulska. O o swojej najnowszej płycie artystka opowiadała w audycji "Bed and Breakfast".
rozwiń zwiń