Powrót Johna Portera

Ostatnia aktualizacja: 17.03.2011 09:00
– Wracam i będę was irytować i denerwować – tak swoją najnowszą płytę zapowiada John Porter, muzyk, kompozytor i autor tekstów. John Porter był gościem Bartka Koziczyńskiego w "DJ Paśmie".
Audio

„Back in Town” to tytuł nowego albumu Johna Portera, który w połowie marca trafił na sklepowe półki. Do czego wraca muzyk? – Do tego, co zawsze kochałem, tego co lubię, a przy okazji chciałem załatwić parę starych rachunków – śmieje się John Porter.

Krążek powstał w Londynie, a to m.in. za sprawą faktu, iż muzyk chciał nagrać dźwięk analogowo. Do tego doszła również możliwość współpracy z angielskimi muzykami, którzy potrafili sprostać wymaganiom Johna. Nie oznacza to jednak w żadnym wypadku, że artysta odwraca się od swoich fanów w Polsce. Mało tego! Z sympatią mówi o swoim pewnego rodzaju fanclubie na Dworcu Centralnym.

- To są ludzie, którzy kiedyś byli moimi fanami, ale coś im się w życiu pomieszało i spędzają czas na dworcu. Zawsze podchodzą do mnie i mówią "Panie Johnie, uszanowanie" – podkreśla gość Czwórki.

Tworzenie nowej płyty, to jednak w dużym stopniu ciężka praca tu, w Polsce. Co ciekawe, choć pomoc Anity Lipnickiej jest dla Johna nieoceniona, to moc twórcza wstępuje w niego przede wszystkim, kiedy jest zupełnie sam.

John
John Porter

- Mam problem, kiedy ktoś jest blisko, nawet jeśli zamykam się w pokoju. Dopiero kiedy mam świadomość, że nie ma nikogo mogę pracować – podsumowuje muzyk.

Po trzech latach fani Johna Portera doczekali się kolejnego albumu artysty. Jaki wpływ na jego tworzenie miała Anita Lipnicka?

Posłuchaj fragmentu programu "DJ Pasmo". Dźwięk znajdziesz w ramce po prawej stronie.

KaW

Czytaj także

Chłopska tradycja wraca do łask

Ostatnia aktualizacja: 15.07.2011 03:00
Występ projektu R.U.T.A. będzie w piątek jedną z atrakcji Festiwalu w Jarocinie. Przypominamy czwórkowy wywiad ze współczesną inkarnacją dawnego chłopskiego buntu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

W duecie z talentem

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2011 11:50
Są nietypowi i nietuzinkowi. Robią karierę, ale wystrzegają się wielkich wytwórni, które próbowałyby im coś narzucić. W audycji "Pod Lupą" gościł duet Paula i Karol.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kacezet i Dreadsquad w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2011 18:30
"Ministerstwo Dźwięku" zaprasza na koncert - sobota, 19 marca, godzina 18.00. Słuchaj i oglądaj.
rozwiń zwiń