Grabaż: grozi nam powrót krwiożerczego matriarchatu

Ostatnia aktualizacja: 20.02.2013 15:30
"!TO!" to szósty studyjny krążek Grabaża i Strachów na Lachy, który, mało brakowało, a byłby płytą solową. Album ukazał się 9 lutego i od razu znalazł się na 2 miejscu OLiS.
Audio
  • O kobietach, mankamentach dźwiękowych "Dodekafonii" oraz nienawiści w internecie opowiada Grabaż (Czwórka/DJ Pasmo)
Grabaż w Czwórce
Grabaż w CzwórceFoto: Bartosz Bajerski

- W internecie zrobiłem sobie research na temat różnych mniejszych lub większych gwiazd, przez cieniutką słomkę wyciągnąłem z tego całą żółć i napisałem "I Can't Get No Gratisfaction" - opowiada gość "DJ Pasma". - Czy w ten sposób wyruszyłem na wojnę z wiatrakami? Być może tak, ale przekonanie, że żyjemy w czasach, w których wszystko jest dozwolone, a chamstwo zwłaszcza, jest po prostu złe. Jeżeli za komuny pisałem teksty, za które ścigała mnie policja polityczna to przecież nie będę się traz bać linczu w internecie.
Czytaj także Grabaż: 10-lecie Strachów na lachy to dobry moment, by rozwiązać zespół

"I Can't Get No Gratisfaction" promuje najnowszą płytę Strachów na Lachy, która dotarła na 2 miejsce zestawienia OLiS, czyli Oficjalnej Listy Sprzedaży. Warstwa tekstowa tradycyjnie jest dziełem Krzysztofa Grabowskiego i jak zwykle stanowi autorski komentarz do rzeczywistości: - Ostatnio uświadomiłem sobie, że my, mężczyźni, jesteśmy płcią zstępującą i powoli zanikającą - mówi Grabaż. - Znowu grozi nam powrót krwiożerczego matriarchatu, a my, z dnia na dzień, liczymy się coraz mniej. Współczesna kobieta od współczesnego mężczyzny wymaga, żeby był odkurzaczem, buhajem i bankierem. A to tak nie działa.

Żeby dowiedzieć się co łączy Grabaża z Muńkiem Staszczykiem i Kazikiem oraz jakie niedostatki zawierała "Dodekafonia" posłuchaj nagrania dołączonego do artykułu.

kul

Zobacz więcej na temat: Czwórka MUZYKA

Czytaj także

Grabaż o ACTA: jestem okradany, ale wybieram wolność

Ostatnia aktualizacja: 25.01.2012 09:48
Sprzeciwiam się wszelkim próbom kontrolowania internetu - podkreślił Krzysztof Grabaż Grabowski w sprawie ACTA.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grabaż: nie podobała mi się nasza gra i reakcja publiczności

Ostatnia aktualizacja: 04.10.2012 16:00
- Nie chcę już pracować w tak dużym stresie - żalił się lider Strachów Na Lachy, zapowiadając w Czwórce, że koncertowe DVD "Przejście" będzie ostatnim tego typu nagraniem w jego karierze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Grabaż: nauczyłem się żyć z depresją

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 12:40
Uchodzi za jedną z najbardziej nietuzinkowych postaci polskiej sceny muzycznej i pisze świetne teksty. W "Stacji Kultura" Grabaż szczerze opowiadał o nowej płycie Strachów na Lachy.
rozwiń zwiń