Grabaż: nauczyłem się żyć z depresją

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2013 12:40
Uchodzi za jedną z najbardziej nietuzinkowych postaci polskiej sceny muzycznej i pisze świetne teksty. W "Stacji Kultura" Grabaż szczerze opowiadał o nowej płycie Strachów na Lachy.
Audio
  • Grabaż w Czwórce opowiada o "gratisfakcji" i albumie "!TO!"

Grają od 11 lat: najpierw jako Międzymiastówka Muzykująca Grabaż i Strachy na Lachy, dziś po prostu jako Strachy na Lachy. Dowodzona przez Krzysztofa "Grabaża" Grabowskiego formacja wydaje nową płytę. Będzie to szósty studyjny krążek w historii zespołu.

- Przyznam szczerze: sam nie wiem, czy jestem zadowolony z tego, co nam udało się nagrać - wyznaje gość Czwórki. - Jednego dnia jestem na tak, drugiego dnia wątpię, trzeciego staję się posępny i markotny, potem znów tryskam hurraoptymizmem. Ja już tyle razy słuchałem tej płyty, że znam jej każdy zakurzony zakamarek. W związku z tym pozbawiłem się "świeżości spojrzenia" i jestem absolutnie znudzony tym albumem. Na szczęście to minie wraz z pierwszym koncertem.

Fani Strachów znudzeni na pewno nie będą, bo na krążku znajdą 10 premierowych utworów. Album "!TO!" trafi do sklepów 9 lutego, a promują go single "Mokotów" oraz najnowszy "I Can't Get No Gratisfaction".

- Wydaje mi się, że kroki milowe nasz zespół ma już dawno za sobą; teraz rezerwujemy je dla młodych wykonawców. Koszernych i pazernych na sławę - mówi ze śmiechem Grabaż. - My staraliśmy się zrobić płytę inną niż poprzedni krążek. Zarówno w warstwie muzycznej jak i tekstowej. Piszę głównie o tematach polsko-damskich, tym razem chyba nieco lżej niż dotychczas. Wcześniejsze teksty pisała moja wątroba, teraz zrobił to ośrodek w mózgu odpowiedzialny za sarkazm i szyderę.

Koncerty promujące nową płytę rozpoczną się w dniu premiery krążka. 9 lutego zespół wystąpi w Poznaniu w ramach imprezy "Rock In Arena". Potem na trasie pojawią się m. in. Piła, Zielona Góra, Łódź i Olsztyn.

Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat nowego albumu, planów artystycznych i życiowych rozterek Grabaża oraz poznać tych, którzy obrazili się na utwór "I Can't Get No Gratisfaction", posłuchaj nagrania ze "Stacji Kultura" i zobacz jak przebiegła wizyta artysty w Czwórce. Naprawdę warto!

kul

Czytaj także

"I Love You" zmusza ludzi do oświadczyn

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2013 17:30
Najbardziej zabawne show na Broadwayu wreszcie trafiło do Polski. Spektakl przygotował Teatr Buffo, a tytułowe "I Love You" pada w nim m. in. z ust Magdaleny Smalary i Rafała Królikowskiego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ptaki śpiewają tam tak, jak wtedy, gdy narodził się Jezus"

Ostatnia aktualizacja: 21.01.2013 16:58
Mołdawia to nie jest ulubiony kierunek wakacyjnych wojaży Polaków. – Tymczasem jest tam mnóstwo do zwiedzania, a przy tym jest niewielu turystów, więc można spokojnie odpocząć – opowiada Vasile Scura, który od wielu lat mieszka w Warszawie, ale z Mołdawią wciąż ma kontakt.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Punkowa dekonstrukcja języka i muzyki

Ostatnia aktualizacja: 29.01.2013 15:00
Słucha ich Jerzy Skolimowski, chwali Ross Robinson, doceniają dziennikarze i publiczność. Choć "abcdefghijklmnoprstuwxyz" to ich pierwsza płyta Semantik Punk grają ze sobą od dawna.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Akcja "czytoczytam.to"

Ostatnia aktualizacja: 01.02.2013 15:20
Od stycznia ruszyliśmy z akcją "czytoczytam.to", w której polecamy wartościową literaturę dla młodych czytelników.
rozwiń zwiń