Anna Dereszowska: spóźniam się, ale jestem sumienna

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2016 15:30
- Na pierwszym roku szkoły teatralnej sporo osób pewnie myślało, że będę tą, która z uczelnią pożegna się najszybciej. Kompletnie nie mogłam się odnaleźć. Potem wzięłam się w garść i wyszło mi to na dobre - wspomina Anna Dereszowska.
Audio
  • Anna Dereszowska o planowanym "Ożenku", Michale Żebrowskim, o tym, co ją frustruje i bez czego nie mogłaby żyć (W to mi graj/Czwórka)
Anna Dereszowka jest nie tylko cenioną aktorką teatralna, telewizyjną i filmową, ale utalentowaną wokalistką
Anna Dereszowka jest nie tylko cenioną aktorką teatralna, telewizyjną i filmową, ale utalentowaną wokalistką Foto: Czwórka

Dziś jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. W nowym sezonie będziemy ją mogli oglądać m.in. na deskach Teatru 6. piętro. - Bardzo lubię tam pracować, przede wszystkim ze względu na ludzi, którzy tworzą to miejsce. To są nie tylko wybitne osobowości, bo szef sceny Michał Żebrowski zaprasza do współpracy prawdziwe gwiazdy, ale po prostu fajne osoby - mówi gość Czwórki. - W teatrze panują ustalone porządki, na pierwszej próbie każdy musi znać tekst na pamięć. Ja zawsze się spóźniam, ale jestem przygotowana.

Anna Dereszowska występuje m.in. w spektaklu Yasminy Rezy "Bóg mordu". O sztuce opowiadają nam Cezary Pazura i Jolanta Fraszyńska. A aktorka zapowiada kolejną premierę ze swoim udziałem, tłumaczy, dlaczego nie jest zainteresowana wzięciem udziału w telewizyjnym talent-show oraz zdradza, jaki jest Michał Żebrowski, kiedy nikt na niego nie patrzy.

***

Tytuł audycji: W to mi graj

Prowadzi: Michał Piwowarek

Przygotowała: Justyna Tylczyńska

Gość: Anna Dereszowska (aktorka)

Data emisji: 2.08.2016

Godzina emisji: 13.15

kul/mg

Czytaj także

Wojciech Malajkat: aktorstwo to zawód niedemokratyczny

Ostatnia aktualizacja: 30.03.2016 10:40
– Nie ma takiego regulaminu, że dziś gramy główną rolę, a jutro epizod i wszyscy mają równo. Nigdy tak nie było i nie będzie – mówił aktor, reżyser i pedagog Wojciech Malajkat.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Stalker", "Dogs Barking". Wydarzenia teatralne w Warszawie

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2016 15:47
Podczas letniego Przeglądu Teatru Ochoty zostaną zaprezentowane wybrane spektakle ochockiej sceny, m.in. sztuka "Stalker. Interpretacja".
rozwiń zwiń