X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Impresja wokół twórczości Witkacego

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 14:49
A jest nią spektakl "Dziurka w eterycznym ciałku", z którego twórcami o scenicznym szaleństwie będziemy rozmawiać w Czwórce.
Stanisław Ignacy Witkiewicz. Autoportret - ok. 1922-1924
Stanisław Ignacy Witkiewicz. Autoportret - ok. 1922-1924Foto: Irena Jarosińska/PAP

Zakopiański artysta, dramatopisarz i malarz, najbardziej znany jest z groteskowej i perwersyjnej twórczości - i to właśnie ją odzwierciedla "Dziurka w eterycznym ciałku", przedstawienie powstałe na podstawie "Wariata i zakonnicy" Witkacego. O estetyce widowiska i jego tworzeniu opowiedzą nam Edyta Sirko, aktorka i producentka spektaklu oraz Ewa Skalska, aktorka.

W pierwszej godzinie audycji sprawdzimy także jakie spektakle lalkowe przywieźli do Warszawy adepci sztuki lalkarskiej z Akademii Teatralnej w Białymstoku.

Po 13.00 natomiast z Anną Karasińską i Tomaszem Platą porozmawiamy o "Mikro Teatrze", który z inicjatywy Komuny/Warszawa powstaje dzięki współpracy kilkunastu uznanych twórców teatralnych.

***

Na "W to mi graj" zapraszamy w sobotę (4.11) w godz. 12.05-14.00. Audycję poprowadzi Michał Piwowarek.

jsz/kul

 

 


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witkacowska wolność i forma w Malabar Hotel

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016 09:00
Nazwa teatru Malabar Hotel została zaczerpnięta z twórczości Witkacego. Wybrana forma teatru daje twórcom nieograniczone możliwości, ale też stawia poważne wyzwania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Drzewo życia". Spektakl o przemianach

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 08:00
"Drzewo życia" to interdyscyplinarny projekt, który łączy w sobie teatr, taniec, instalację artystyczną. W centrum jest widz, który może aktywnie uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starcie magików. "Każdy iluzjonista to solista"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 13:30
- Gigantyczne wiertło, które posłuży do przewiercenia jednego z bohaterów, cięcie kobiety na pół, lasery i śmigło jumbo jeta. Wszystkie tricki mamy przećwiczone i jesteśmy gotowi na wszystko - zapowiadają twórcy widowiska multimedialnego "Iluzjoniści: Pierwsze starcie".
rozwiń zwiń