Impresja wokół twórczości Witkacego

Ostatnia aktualizacja: 04.11.2016 14:49
A jest nią spektakl "Dziurka w eterycznym ciałku", z którego twórcami o scenicznym szaleństwie będziemy rozmawiać w Czwórce.
Stanisław Ignacy Witkiewicz. Autoportret - ok. 1922-1924
Stanisław Ignacy Witkiewicz. Autoportret - ok. 1922-1924Foto: Irena Jarosińska/PAP

Zakopiański artysta, dramatopisarz i malarz, najbardziej znany jest z groteskowej i perwersyjnej twórczości - i to właśnie ją odzwierciedla "Dziurka w eterycznym ciałku", przedstawienie powstałe na podstawie "Wariata i zakonnicy" Witkacego. O estetyce widowiska i jego tworzeniu opowiedzą nam Edyta Sirko, aktorka i producentka spektaklu oraz Ewa Skalska, aktorka.

W pierwszej godzinie audycji sprawdzimy także jakie spektakle lalkowe przywieźli do Warszawy adepci sztuki lalkarskiej z Akademii Teatralnej w Białymstoku.

Po 13.00 natomiast z Anną Karasińską i Tomaszem Platą porozmawiamy o "Mikro Teatrze", który z inicjatywy Komuny/Warszawa powstaje dzięki współpracy kilkunastu uznanych twórców teatralnych.

***

Na "W to mi graj" zapraszamy w sobotę (4.11) w godz. 12.05-14.00. Audycję poprowadzi Michał Piwowarek.

jsz/kul

 

 


 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witkacowska wolność i forma w Malabar Hotel

Ostatnia aktualizacja: 10.06.2016 09:00
Nazwa teatru Malabar Hotel została zaczerpnięta z twórczości Witkacego. Wybrana forma teatru daje twórcom nieograniczone możliwości, ale też stawia poważne wyzwania.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Drzewo życia". Spektakl o przemianach

Ostatnia aktualizacja: 23.09.2016 08:00
"Drzewo życia" to interdyscyplinarny projekt, który łączy w sobie teatr, taniec, instalację artystyczną. W centrum jest widz, który może aktywnie uczestniczyć we wszystkich wydarzeniach.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Starcie magików. "Każdy iluzjonista to solista"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2016 13:30
- Gigantyczne wiertło, które posłuży do przewiercenia jednego z bohaterów, cięcie kobiety na pół, lasery i śmigło jumbo jeta. Wszystkie tricki mamy przećwiczone i jesteśmy gotowi na wszystko - zapowiadają twórcy widowiska multimedialnego "Iluzjoniści: Pierwsze starcie".
rozwiń zwiń