Jeśli nie studniówka, to może e-bal? Pomysłowi maturzyści

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2021 11:20
Poloneza czas zacząć! A przynajmniej byłby czas, żeby go zacząć, gdyby nie pandemia. Mamy już nawet trochę mniej niż sto dni do matury, ale niestety tegoroczni maturzyści nie wybiorą się na swoje studniówki.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Pavel L Photo and Video

Dobre towarzystwo to podstawa

Studniówkowe bale symbolicznie wieńczą lata, które uczniowie poświęcili na naukę i są okazją do oderwania się od książek. Przez kilka dni głównym tematem stają się bowiem sukienki, garnitury i polecani fryzjerzy. Dla wielu to również okazja do ostatniej zabawy w klasowym gronie i moment, w którym bezwzględnie należy zacząć gruntowne przygotowania do egzaminów. Czy w obliczu pandemii trzeba całkowicie zrezygnować z tradycji? Nie, jeśli studniówkę zorganizuje się w nieco innej formie i z zachowaniem bezpieczeństwa. - W studniówce najważniejsze jest towarzystwo - przekonuje dziennikarka Czwórki, Agata Nowotnik. - Dlatego warto ten wieczór spędzić w gronie osób, które są dla nas ważne i które miały wpływ na nasze licealne życie.  

Posłuchaj
04:13 CZWORKA Sobotologia - studniowka 27.02.2021.mp3.mp3 Studniówka w życiu licealisty. Czy można się bez niej obyć? (Sobotologia/Czwórka)

Studniówka to licznik

Większość tegorocznych maturzystów przyznaje, że odliczało już dni do studniówki. - Wielu z nas czekało na to wydarzenie od pierwszej klasy - mówią słuchacze Czwórki. I choć oczywiście są też tacy, którym obecna sytuacja jest na rękę, bo nie zamierzali uczestniczyć w balu, to wszyscy są zgodni, że studniówka to bardzo ważne wydarzenia w życiu każdego ucznia. - Ten jeden beztroski wieczór to dobry licznik, który przypomina, ile czasu pozostało do matury - dodaje rozmówczyni Patryka Kuniszewicza. - Do pewnego momentu odlicza się czas do studniówki, a kiedy ta już się wydarzy, wiemy, jak mało czasu pozostało do egzaminu. 

Posłuchaj także:

E-bale z avatarami

Gdy studniówki zostały odwołane, z pomocą znów przyszedł świat wirtualny. Są platformy, które organizują takie bale i prześcigają się w atrakcjach. Wśród propozycji jest m.in. studniówka na 3 sceny muzyczne, mieszczące się na plaży, na dachu i na boisku. Na jednej ze scen uczestnicy zabawy usłyszą rap i hip-hop, na kolejnej dance i pop, a trzecia scena to "muzyka na życzenie gości" i karaoke - SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY >>>

The Snow Ball | Stranger Things | Netflix

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał: Agata Nowotnik

Data emisji: 27.02.2021

Godzina emisji: 9.15

kul

Czytaj także

Jak się relaksować, żeby zdać maturę?

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2020 10:07
Na początku czerwca rozpoczną się egzaminy maturalne. - W tym czasie warto pamiętać o relaksie. Przerwy są potrzebne po to, by odpowiednie informacje mogły nam poukładać się w mózgu - przekonuje psycholog Marta Szydłowska.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Eskapizm - ucieczka od rzeczywistości. Dziś uciekamy do sieci

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2021 15:33
Słowo "escape" kojarzy nam się z przyciskiem na klawiaturze, który oznacza "wyjście" lub "cofnięcie". Czasem chętnie byśmy użyli go w życiu, nie jest to możliwe, więc "odcięcia" szukamy gdzieś indziej. 
rozwiń zwiń