Gimnastyka poranna. Zestaw ćwiczeń na sobotę

Ostatnia aktualizacja: 24.07.2021 13:00
Piątkowe noce mogą być naprawdę ciężkie, ale spotkania ze znajomymi i tańce do świtu wcale nie muszą oznaczać zmarnowanej soboty - o czym przekonuje trener personalny Kuba Koisz. 
mat. ilustracyjne
mat. ilustracyjneFoto: pixabay.com

Posłuchaj
05:07 CZWÓRKA Sobotologia - trening 24.07.2021.mp3 Trening na sobotni poranek (Sobotologia/Czwórka)

Zobacz
podróżowanie pandemia plaża shutter 1200 Benny Marty.jpg
Joga na letniej plaży. Jak odnaleźć swój spokój wśród morza turystów

- Pierwsze, co robimy po przebudzeniu, to pijemy wodę, najlepiej z cytryną, żeby wyrównać elektrolity - radzi ekspert. - Kiedy uzupełnimy płyny, możemy rozpocząć trening. Nie rzucamy się jednak na głęboką wodę, nie forsujemy organizmu. Na początek proponuje rozciąganie i pajacyki. Stretching jest podstawą przy każdej aktywności fizycznej. Rozluźnia, zwiększa przepływ krwi i usprawnia dostarczanie substancji odżywczych do mięśni. 

Posłuchaj także:

Sprawdź
młodzi ludzie młodzież smartfon telefon 1200.jpg
A ty, czy umiesz zrobić sobie dzień bez telefonu?

Kuba Koisz zachęca też do porannej przejażdżki na rowerze. - To też dobry "rozbudzacz". Po intensywnej piątkowej nocy, lekki rowerowy maratonik w sobotni poranek potrafi zdziałać cuda - śmieje się trener. - Myślę, że każdy z wiekiem doceni tę weekendową aktywność sportową. Niekoniecznie trening siłowy, ale tak jak już wspomniałem: rowery, bieganie - coś, co zrównoważy nasze nocne życie. Może też to być medytacja. Ważne, żeby wyciszyć swoje serducho. 

***

Tytuł audycji: Sobotologia

Prowadzi: Szymon Jaworski

Data emisji: 24.07.2021

Godzina emisji: 10.15

kul

Czytaj także

Skootering. Ekstremalna jazda na hulajnodze

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2021 11:40
Bartek Oskroba szturmem wjechał na rampę jako 16-latek. - Inspiracji szukałem na youtubie i nadal uważam, że jest to dobry sposób na podkręcanie zajawki. Zwłaszcza, że w sieci jest mnóstwo materiałów tego typu, a także porad od profesjonalnych zawodników - opowiada zawodnik. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Efekt superbohatera. "E-rower daje moc"

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2021 11:40
Kiedy pojawiły się na rynku, korzystali z nich przede wszystkim seniorzy. Dziś rowery elektryczne to nie tylko stały element miejskiego krajobrazu, ale także popularna forma transportu dla tych, którzy są w terenie.
rozwiń zwiń