Dizajn Warszawasza. "Stolica będzie wszędzie"

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2016 12:20
Kiedyś symbol obciachu, dziś obiekt pożądania. - Look Marysi z filmu "Poszukiwany, poszukiwana" powróci na polskie ulice - zapowiada Adam Domański z Projektu Warszawasza.
Audio
  • Adam Domański z projektu Warszawasza opowiada o stołecznym dizajnie i ulicznej modzie (Pasjonauci/Czwórka)
Logo Projektu Warszawasza odwołuje się do jednego z symboli stolicy - Pałacu Kultury i Nauki
Logo Projektu Warszawasza odwołuje się do jednego z symboli stolicy - Pałacu Kultury i Nauki Foto: Pixabay/dantetg/dom. publiczna

Jego celem jest stworzenie serii produktów związanych z Warszawą przy czynnym współudziale rzemieślników z różnych branż. - Jednym z naszych flagowych produktów jest siatka, w której Wojciech Pokora dźwigał cukier w komedii Barei. Udało nam się ją odtworzyć jeden do jednego dzięki pani Marii z Trójmiasta - opowiada gość Czwórki.

W ofercie Warszawasza znajdziemy także perfumy o zapachu… stolicy. Jak się okazuje, inspiracją do ich powstania była jedna z warszawskich dzielnic. W audycji zdradzamy też, jak wyglądają spodnie, które powstały jako efekt gry skojarzeń.

***

Tytuł audycji: "Pasjonauci"

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Adam Domański (projekt Warszawasza)

Data emisji: 30.01.2016

Godzina emisji: 17.00

kul/jp

Czytaj także

Nowi Warszawiacy - przyjezdni, ale czy gorsi?

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2015 12:00
- Warszawę w dużej mierze tworzą teraz przyjezdni. Festiwal Nowi Warszawiacy ma naszkicować ich portret i sprawdzić, jak wyglądają relacje między rdzennymi mieszkańcami, a tymi, którzy właśnie się osiedlają.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Dziewczyna, która chodzi po dachach Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 30.12.2015 14:20
Była już na iglicy Pałacu Kultury, wspięła się też na większość nowoczesnych wieżowców w Warszawie. Pasją Aleksandry Łogusz jest fotografowanie miasta z perspektywy dachów budynków.
rozwiń zwiń