Szymon Stawski - etnograf z przypadku

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 12:42
Szymon "Stafa" Stawski zaplanował, że w 8 lat w swym kamperze zwiedzi świat. Za sobą ma Bałkany i Turcję - czy tam udało mu się wirować z Derwiszami?
Audio
  • Szymon Stawski, podróżnik, opowiada o swojej wyprawie "Oko w oko" i wyzwaniach czekających go na co dzień (Pasjonauci/Czwórka)
Szymon Stawski pojechał w świat na 8 lat. Nam zdradza, jak wyglądają kolejne etapy tej fascynującej podróży
Szymon Stawski pojechał w świat na 8 lat. Nam zdradza, jak wyglądają kolejne etapy tej fascynującej podróży Foto: Pixabay/Unsplash/dom. publiczna

Kilka miesięcy podróży Czwórkowy gość ma już za sobą. Na liczniku około 20 tysięcy kilometrów. Podczas wojaży najważniejsi są dla niego ludzie, dlatego swój projekt nazwał "Oko w oko". - Interesują mnie grupy etniczne, rdzenne plemiona zamieszkujące dane tereny - opowiada Szymon Stawski. - Nigdy nie planowałem być badaczem, etnografem, ale jakoś samo tak wychodzi.

"Stafa" do podróży podchodzi w luźny sposób, niewiele planuje. - Uwielbiam walkę o codzienność - trafiasz gdzieś i nawet nie wiesz, gdzie kupić bułkę - opowiada.

Z Czwórkowymi słuchaczami dzieli się swoimi wrażeniami z Turcji, opowiada o pobycie w dwuosobowej wsi w Kapadocji i wyjątkowych spotkaniach z Derwiszami, zdradza też swe plany na dalszą trasę.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Szymon "Stafa" Stawski (podróżnik)

Data audycji: 9.04.2016

Godzina audycji: 17.00

pj/bch

Czytaj także

Martyna Skura - 20 kg bagażu i życie w podróży

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2016 15:50
Martyna Skura, podróżniczka i autorka bloga "Life in 20 kg", nie ma stałego miejsca zamieszkania. - Moim domem jest cały świat - mówi. Z 20-kilogramowym plecakiem przemierzyła m.in. Gruzję, Tajlandię, Kambodżę, Chiny.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Gośka Zdziechowska - współczesna doktor Dolittle

Ostatnia aktualizacja: 27.03.2016 12:20
Karmiła misie koala, spędziła noc z gepardami, doskonale dogaduje się z wilkami, a podczas podróży do Brazylii zaprzyjaźniła się z jaguarem. Małgorzata Zdziechowska, polska doktor Dolittle, właśnie wydała książkę.
rozwiń zwiń