Steruje Beyoncé i Madonną. Kim jest Konrad "Kony" Czarkowski?

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2017 14:00
- Jestem piewrszym w Polsce lalkarzem medialnym - śmieje się Konrad Czarkowski i opowiada o tym, kogo pociąga za sznurki, a kogo pociąga "od spodu".
Audio
  • Konrad "Kony" Czarkowski o sztuce manipulacji i umiejętności pociągania za sznurki... (Pasjonauci/Czwórka)
Polski lalkarz doszedł aż do półfinału w brytyjskim show Mam Talent. Na co dzień także zajmuje się swoim hobby i wystawia spektakle lalkarskie dla najmłodszego i dorosłego widza
Polski lalkarz doszedł aż do półfinału w brytyjskim show "Mam Talent". Na co dzień także zajmuje się swoim hobby i wystawia spektakle lalkarskie dla najmłodszego i dorosłego widzaFoto: Czwórka

Czytaj także
magiky 1200.jpg
Magik Y: esencją magii jest pielęgnowanie tajemnicy

- Wymyślam postacie, buduję je, a potem ożywiam. Niektóre lalki pociągam za sznurki. Inne, takie jak muppety, animuję "od spodu" - wyjaśnia gość Czwórki.

W jego zespole są m.in. mama-chórzystka, Cytryn, lalki ze zpektaklu "Diwy i dziwy" oraz Beyoncé. - To właśnie z nią wystąpiłem w brytyjskiej edycji popularnego talent show. Prezentowaliśmy układ taneczny do piosenek "Crazy In Love" i "Single Ladies". Pomiędzy jednym a drugim utworem Beyoncé odpadła głowa, zrobiło się trochę zamieszania i w efekcie moja lalka wystąpiła z dwoma głowami - wspomina "Kony" i zdradza, w których jeszcze produkcjach wystąpiły stworzone przez niego postaci.

Nasz gość tłumaczy także, dlaczego artysta musi pielęgnować w sobie dziecko i w jaki sposób Jim Henson zrewolucjonizował branżę rozrywkową. Mówi także o "mechanizmie kłapiącym", który jest gwarancją udanego show.

Konrad Czarkowski Określam się mianem "lalkarza medialnego", bo wykonuję lalki na potrzeby telewizji, reklam, filmu oraz teatru, przede wszystkim musicali  

"Kony" i jego skład "Kony" i jego skład

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Gość: Konrad "Kony" Czarkowski (lalkarz)

Data audycji: 8.04.2017

Godzina audycji: 11.17

kul/mk

Czytaj także

Kuchnia molekularna. Gotowanie bez hamulców

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2017 12:25
- Ciekły azot, sferyfikacje, żelifikacje, zmienianie struktur wszystkiego. Kuchnia molekularna ne tylko spektakularnie wygląda, ale też bardzo wciąga – mówi szef kuchni Robert Trzópek.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Tropikalna cebula w podroży. "Jest tanio i intensywnie"

Ostatnia aktualizacja: 28.01.2017 13:00
- Nasze podróże zaczynają się od kupienia biletu. Potem mamy mniej więcej 3 miesiące na to, żeby przygotować plan wyprawy. Ale z podróży na podróż robimy się coraz większymi ryzykantami - opowiadają członkowie grupy "Tropikalna cebula".
rozwiń zwiń