Polskie Radio
Section05
biwak

Wakacje pod namiotem to jest coś!

Namiot to schronienie, które składa się z materiału rozpostartego na specjalnej ramie. Posiada również specjalne linki napinające. Namioty mogą mieć różne gabaryty, a niektóre z nich do złudzenia przypominają domki! Są także namioty ogrzewane, w których rzeczywiście możemy poczuć się jak w domu. Wybierając się na wakacje pod namiotem, warto przygotować sobie coś wygodnego do spania, na przykład karimatę, śpiwór bądź materac. Jeśli noce są ciepłe, wystarczy przykryć się kocem. 
Zobacz więcej na temat:  wakacje 2022 radio dla dzieci radio dla rodziców poranek biwak

"Trójka na biwaku" – za nami specjalne wydanie audycji "Trójka przed południem"

W czwartkowy poranek w ogródku przy ul. Myśliwieckiej zaparkował kamper, którym dziennikarze Radia Rzeszów odwiedzają w te wakacje najodleglejsze zakątki Polski. 26 sierpnia przystankowi w Warszawie towarzyszył program "Trójka na biwaku", czyli specjalne wydanie audycji Programu III Polskiego Radia – "Trójka przed południem". Piotr Firan z radiowej Trójki biwakował wspólnie z Dawidem Osysko i Jerzym Frąckowiakiem.
Zobacz więcej na temat:  Trójka Rzeszów biwak

Trójka na biwaku. Jak to jest "rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady"?

"Radio Biwak" to akcja wakacyjna Polskiego Radia Rzeszów, która trwa już od 30 lat! Zaczynali skromnie, bo z wyjazdami tylko na terenie Podkarpacia. Z biegiem lat akcja rozszerzyła się na całą Polskę. W tym roku "Radio Biwak" wróciło do korzeni i ponownie odwiedziło podkarpackie, w tym Bieszczady, gdzie mieszkają Elżbieta i Marek Sommerowie. Małżeństwo po latach życia w mieście postanowiło "rzucić wszystko i wjechać w Bieszczady". Jak im się to udało?
Zobacz więcej na temat:  Trójka STYL ŻYCIA kamper biwak Piotr Firan podkarpackie Bieszczady