Film "Heart Therapy". Świat jest lepszy, gdy leczysz go sercem

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 13:51
Anna Zoll została nagrodzona w Cannes za scenariusz i reżyserię krótkometrażowego filmu "Heart Therapy". - Tematy, które zauważam i o których opowiadam, są trudne - mówiła w Czwórce.
Audio
  • O filmie "Heart Therapy" i kolejnych projektach opowiada Anna Zoll (Pasjonauci/Czwórka)
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: Pixabay.com/froot

W słowie "pasjonauta" czuję takiego "pozytywnego świra". To człowiek, który podąża za głosem swojego serca i nie zwraca uwagi na negatywne komentarze Anna Zoll

- Namawiam ludzi wokół mnie, a także moje dzieci, by zajrzeli do swojego środka, spojrzeli na świat własnymi oczami i podążali za wewnętrznym głosem, zamiast słuchać innych, którzy mówią: na to jesteś za stary, albo za młody, a tego nie dasz rady zrobić, a tamtego nie umiesz. W nas drzemie gigantyczny potencjał - mówi Anna Zoll. - Staram się kierować dewizą, że nie będziemy wiedzieć, ile potrafimy, dopóki nie spróbujemy.

Bohaterką jej obrazu "Heart Therapy" jest kobieta, która wolny czas spędza w szpitalu z noworodkami, niechcianymi lub odebranymi biologicznym rodzicom. Film zdobył drugie miejsce w konkursie Nespresso Talents, a wyniki ogłoszono 11 maja podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Cannes. Pół roku później, z końcem 2018, Anna Zoll po 21 pracy zamknęła swoją firmę consultingową i rozpoczęła drugie życie. – Nikt mi niczego nie zagwarantuje, sama też nie mogę tego zrobić. Ale podążam za tym, co mi gra w duszy - mówiła w rozmowie z Beatą Kwiatkowską.

Temat mojej "terapii sercem" nosiłam... w sercu. Sama adoptowałam swoje dzieci i wiem, ile potrzebowały miłości, przytulania, dźwięków Anna Zoll

Anna Zoll pracuje dziś nad kolejnym projektem. Jak autorka znajduje tematy do swoich filmów i skąd czerpie inspiracje? Dlaczego właśnie poprzez krótkometrażowe filmy stara się "pokazać to, czego na co dzień nie widzimy"? O tym, ale także m.in. o jej fundacji i działalności charytatywnej, pozareżyserskiej - w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Pasjonauci

Prowadzi: Beata Kwiatkowska

Goście: Anna Zoll (reżyser, scenarzystka)

Data audycji: 16.03.2019

Godzina audycji: 11.08

kd/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Animowane jedzenie. Czy Disney jest smaczny?

Ostatnia aktualizacja: 03.12.2018 14:00
Myszka Miki 90 lat temu zadebiutowała na ekranie. A co jadł ten sympatyczny gryzoń, i jak się to zmieniło przez ostatnie 90 dekad? A co konsumowali inni bohaterowie Disneya?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Królewski przepych i gorzka ironia w "Faworycie" Yorgosa Lanthimosa

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2019 13:06
W kinach "Faworyta"- najnowszy film Yorgosa Lanthimosa. Początek XVIII wieku. Anglia jest w stanie wojny z Francuzami, ale uwagę dworu pochłaniają wyścigi kaczek i pojawienie się na stołach ananasów. Kulinarnej stronie filmu przyjrzeliśmy się w "Sztuce jedzenia".
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Czuję związek z Vanyą". Ellen Page o "The Umbrella Academy"

Ostatnia aktualizacja: 18.02.2019 16:25
Ellen Page opowiedziała Beacie Kwiatkowskiej o swojej roli w serialu "The Umbrella Academy", który oglądać można na Netflixie.
rozwiń zwiń