X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Łódź - tropem murali i rewitalizacji

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2016 15:47
Z roku na rok Łódź pięknieje, dziś to nie tylko miasto tkanin i wielkich fabryk, ale także wspaniałe przykłady rewitalizacji, fascynujące planetarium czy murale.
Audio
  • Wspaniała podróż po Łodzi - EC1 i murale (Hotspot/Czwórka)
Łódź ma coraz więcej zrewitalizowanych budynków
Łódź ma coraz więcej zrewitalizowanych budynkówFoto: Andrzej Wrotek/CC BY-ND 2.0/Flickr

Jeszcze kilka lat temu koło dworca PKP Łódź Fabryczna straszyły stare zabudowania Elektrociepłowni nr 1. Najstarszy z tych budynków powstał w 1907 roku. Dziś mieści się tam EC 1 Miasto Kultury, który śmiało można uznać za symbol rewitalizacji Łodzi i tego jak zmienia się centralna przestrzeń miasta.

- EC 1 na swoim koncie ma kilka architektonicznych nagród, tworzy się tu niepowtarzalny klimat, a nowoczesne planetarium przyciąga tłumy - mówi Tomasz Kisiel, szef łódzkiego planetarium. - Uczestnicy zadają fascynujące pytania. Dzieci najbardziej ciekawią czarne dziury, wybuchy i kosmici - dodaje.

Niezwykła aura tego miejsca wielu inspiruje do odkrywania Łodzi. Popularnością cieszą się tradycyjne, historyczne wycieczki, ale też te trochę bardziej alternatywne, np. szlakiem łódzkich murali. O fenomenie murali w Łodzi, słynnych już na całym świecie, w "Hotspocie" opowiada Michał Bieżyński - pomysłodawca Miejskiej Galerii Sztuki Ulicznej, organizator wycieczek po łódzkich muralach.

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Data emisji: 18.06.2016

Godzina emisji: 13.00

pj/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Racibórz w magnoliach, z Wiatrakami i lataniemi

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2016 11:00
Racibórz to historyczna stolica Górnego Śląska, gdzie zachowało się wiele cennych zabytków. Wśród nich kolumna maryjna i związana z nią legenda.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Gniewino - wieś inna niż wszystkie

Ostatnia aktualizacja: 21.05.2016 13:20
Czasem warto zejść z głównej trasy zwiedzania i zajrzeć w mniejsze, ale ciekawe zakątki naszego kraju. Tak zrobili Hiszpanie podczas Euro 2012 i Gniewino ich nie rozczarowało.
rozwiń zwiń