Lublin. Miasto, do którego chce się wracać

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2016 10:30
To miasto dla miłośników sportu, pasjonatów historii, kinomanów i wielbicieli pięknych widoków. Powróciliśmy do Lublina, by odkryć to miasto raz jeszcze.
Audio
  • Zwiedzanie nieoczywistych zakamarków Lublina i okolic (Hotspot/Czwórka)
  • Rozmowa z Wiolettą Łabudą-Iwaniak z Narodowego Instytutu Dziedzictwa (Hotspot/Czwórka)
Widok na Stare Miasto w Lublinie
Widok na Stare Miasto w LublinieFoto: Pixabay (Domena publiczna)

Zanim wjedziemy do centrum miasta, warto zatrzymać się na jego obrzeżach. Zalew Zemborzycki oferuje turystom bowiem spokój, ciszę, ale przede wszystkim piękne widoki i… ciekawe trasy do biegania. - Szlak poprowadzony jest w taki sposób, że co rusz trafia się na podbiegi, dolinki. To naprawdę ciekawa, piękna trasa - mówili uczestnicy zawodów przełajowym City Trial, organizowanych w trakcie jesieni i zimy wokół Zalewu. W programie odwiedziliśmy także m.in. jedną z kamienic na Starym Mieście Lublina, gdzie na poddaszu znajduje się kameralna sala kinowa, a także warsztat fotograficzny - muzeum.

W programie rozmawialiśmy także o wyjątkowym serwisie internetowym "Zabytek", autorstwa specjalistów z Narodowego Instytutu Dziedzictwa, dzięki któremu możemy poznać i zwiedzić wiele ciekawych miejsc, o których istnieniu być może dotychczas nie mieliśmy pojęcia.

***

Tytuł audycji: Hotspot

Prowadzi: Mateusz Kulik

Przygotował: Bartłomiej Olek

Goście:Wioletta Łabuda-Iwaniak (Narodowy Instytut Dziedzictwa)

Data emisji: 22.10.2016

Godzina emisji: 17.05

kd/pj


Czytaj także

Ciemne oblicze Warszawy - kryminalne sprawy sprzed wieków

Ostatnia aktualizacja: 27.02.2016 16:57
Wola, Czerniaków, Praga - przez lata były to okryte złą sławą dzielnice stolicy. Okazuje się jednak, że i Stare Miasto ma swoje grzeszki i lepiej pilnować tam portfela, ale zwiedzać, zwiedzać i zwiedzać - zachęcają warszawscy przewodnicy.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Lubelszczyzna. Na tropie czarciej łapy

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2016 16:20
Skansen z pamiątkami ziemi chełmskiej, Aleja Kultur i Kozi Gród - wracamy na Lubelszczyznę, by odkryć kolejne turystyczne atrakcje tego regionu.
rozwiń zwiń